Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen gyakran nézik a méhszáj...

Milyen gyakran nézik a méhszájat? Első baba így kicsit túlaggódom

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon élünk, de kb egyforma a terhesgondozás minősége. Havi 1x van jelenésem, ha nincs panaszom. Minden eredményem jó, csináltattunk egy elég drága genetikai tesztet, ezen kívül labor, vérnyomás, vizelet eddig jó+a tripple teszt is jó arányokat mutatott. Hétfőn a 19. heti UH-n lemérte a kicsit, mindent rendben talált. Azonban kicsit aggaszt, hogy pl a szívben az ereket nem nézte meg áramlás vizsgálattal, mutatta, hogy 4 üregű, megfelelően pumpál, kattingatott párat és ennyi. Illetve a méhszájat sem nézte mióta hasi UH van(12 héttől). Kikérdezett, hogy vizesedek e, nem e véreztem vagy görcsöltem, de mindre nem volt a válasz, így csak a hasi UH-t csinálta+vizeletet vittem. Ez így rendben van? Kb 10 percet feküdtem az ágyon. Mivel nem vagyok veszélyeztetett így élem az életem, hajlongok, jövök-megyek, lépcsőzök, házimunka, tehát aktív vagyok. Ha baj lenne mutatkozna? Vagy legközelebb inkább kamuzzam be, hogy nyilalgat odalent, hogy megvizsgáljon?
2020. júl. 2. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A 20. heti uh-n nem is tud mást nézni, ahol a "szívben az ereket" nézik, az a szívultrahang, az külön választható vizsgálat.

Ne kamuzz be tüneteket. Nem vagy veszélyeztetett terhes, mert nincs semmi gond. Havi 1-nél többször nem kell ilyen esetben a méhszájat vizsgálni.

2020. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben vannak az eredményeid. Az első terhességemnél minden alkalommal (havonta) megnézte a doki a méhszájat, a másodiknál csak minden második alkalommal (ugyanaz az orvos, így ő sem, én sem aggódtuk túl a dolgot). Amikor el szerettem volna kezdeni úszni, akkor meg akartam kérni, hogy vizsgáljon meg, mert nyitott méhszájjal ugyebár nem erőltetem a dolgot, de kérnem sem kellett, ő is így gondolta. Szerintem kamuznod sem kell, alaposnak gondolom az orvosodat, nem hiszem, hogy akadékoskodna a kérésed miatt.
2020. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Méhszáj matatás alaptalan, elavult beavatkozás. Egy pillanatnyi állapotot mutat, nincs jelentősége. Evidence based lenne nem hozzányúlni.

Csak így van miért pénzt adni a drága doktoroknak, hiszen ő óv és vigyáz a kismamára (irónia vége)

2020. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1x sem nézte meg nekem vizsgálóasztalon. Viszont az uh-n szépen látszik a méhszáj is. Nem tudtad? Külső-belső. Ott ellenőrzik. Max nem mondta a doki, de tuti megnézte.
2020. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem, ezt nem tudtam, hogy az is latszik hasi UH-n. Ennek orulok. Ma is okosodtam :)
2020. júl. 2. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben megy, akkor fognak felnyúlni, be beállítasz a szülőszobára rendszeres fájásokkal. Addig felesleges.
2020. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél havonta nézték manuálisan. Most várom a második babát hát kíváncsi leszek, mivel nekem az elsőnél korán kinyílt, szerintem most is nézni fogják. (Szerintem amúgy csak hüvelyin látszik, de ebben nem vagyok 100% biztos, inkább kérdezz rá az orvosodnál legközelebb)
2020. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!