Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Méhszáj vizsgálat hogyan...

Méhszáj vizsgálat hogyan történik a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, eddig nem nézték (Vagy nem tudok róla), ez baj lenne?

Mikortól figyelik? Az ultrahangon látják, vagy kézzel nézik?



2020. júl. 30. 08:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudsz róla, mert minden hónapban amikor mész, és a doki felnyúl-nézi.
2020. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A 35. héten nézték először. Ha nincs panasz, felesleges. Uhn is látszik amúgy.
2020. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem vizsgáltak eddig kézzel. Nem is járok fixen havonta, sztk rendelésre járok, amikor az aktuális vizsgálat van, akkor megyek.

És olyan nincs, hogy vki nem tapasztal semmit, de egyszer csak nyitva van? Félek a felszálló fertőzésektől.

2020. júl. 30. 08:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De, van ilyen, de a méhszájturka ezt nem előzi meg. Sajnos simán lehet hogy egyik nap még teljesen zárt, pár nap múlva meg kinyílik.
2020. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kézzel meg tudja állapítani, hogy megrövidült-e, esetleg a külső méhszáj nyitva van-e. Hüvelyi uh-val tud cervix hosszt mérni. A hasi uh-val is látja, hogy zárt-e, tölcséresedés látható-e, de azzal a cervix hossz mérése nem olyan pontos, mint a hüvelyi uh-val. Volt már koraszülésem. Nekem mindig nézik hüvelyi uh-val is. Van amikor kézzel is. 25 hkm
2020. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a felszálló fertőzéstől, akkor pont a rendszeres hüvelyi vizsgálattól kellene tartanod... Normál terhesség esetén nem kell állandóan nyúlkalni, mert többet árt, mint használ. A mehszaj hossza egyébként is fontosabb adat, mint hogy nyitva van-e vagy sem. Nálunk a 20 hetes genetika kötelező része a cervixmérés (uh-val), ha az rendben, akkor egy jó darabig nem várható koraszülés. Ha rövid, akkor gyakoribb ellenőrzés kell.
2020. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 18+4 naposan vizsgálta meg a magán dokim kézzel, őszintén elég kellemetlen volt, de kibírtam.

Utána mondta is, hogy zárt vagyok.

2020. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 1x sem nézte kézzel a dokim. Csak uh-val.
2020. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Profi orvos csak az 35-36. héttől nézi
2020. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: uh-n minden alkalommal megnézik! Nekem csak hasi uh volt (szuper gép, magánrendelő),mégis mindig mondta a doki, hogy milyen a méhszáj állapota.


Csak sok kismama ezt nem tudja. Azt hiszik, ha nincs vizsgálat, nincs ellenőrizve a méhszáj sem. Pedig van.


Plusz, sztk-s rendelésen hiába ellenőrzi le a doki, ha nem mondja!!

2020. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!