Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesgondozásért fizetni...

A terhesgondozásért fizetni kell? Csak fogadott orvosnál? Vagy magánorvosnál? Vagy ahova tartozom, ott is? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Magánrendelőknél szoktam látni árlistát, de nekem az sem egyértelmű. Pl. kiírják, hogy nőgyógyászati vizsgálat 12000, aztán külön van, hogy ultrahang 8800. Most akkor az nincs benne az alap vizsgálatban??


De közben meg azt is hallom/olvasom, hogy általában az orvos minden alkalommal elkér pl. 9000-et, a szülésnél meg a tízszeresét. De az magán orvos, vagy sztk-s? És olyankor mit tartalmaz a vizsgálat?


Valaki el tudná magyarázni, hogy működik ez?



2020. szept. 14. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Én a szegedi dolgokat tudom. Itt ha van magánorvosod, akkor neki fizetsz minden vizsgálatnál pl.10ezer forintot, ebben benne van az uh is. De emellett el kell járni terhesgondozásra is, ott egy védőnő foglalkozik veled, illetve egy orvos is uh-t néz ingyen. Ha nincs magánorvosod, akkor arra ugyanez vonatkozik, tehát terhesgondozás ingyen.
2020. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztk ingyen van. Magán orvos 10-20 ezret ker/alkalom. Ebben már ilyenkor benne van az uh is. De nem biztos, hogy minden alkalommal csinál uh-t is. Ez változó. Hallottam olyat is aki mindig csinál meg olyat is, aki nem.
2020. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Amit az egyes ír, az csak Szegeden van, illetve máshol nem hallottam. Máshol ha magán orvoshoz jársz nem kell sztk-ba is. Csak pluszba a saját vedonohoz.
2020. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl ha megyek a védőnőhöz sose vizsgált meg az ottani doki csak megkérdezte hogy vagyok. Persze az elején megvizsgált. Ezért fogadtam dokit minden hónapban csinál uht és nézi a méhszájat. Egy vizsgálat 15 ezer szülés 120 lesz.
2020. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én végigcsináltam sztk és magán terhesgondozást is.


Magánban:

Alap orvosi vizsgàlat 12e

Terhesgondozás 15e ( azóta emeltek az áron..20e)

Ebben benne van az uh is minden alkalommal.


Csak védőnőhöz kellett mellette menni.

Laborokra.

Plusz, ha egyéb vizsgálatra akar az ember menni( prena; kombinált teszt..stb)



Sztk

Csak a kötelező Uh-ok

Az elején minden alkalommal.

Labor

Védőnő

Kórházba kell a 12 és 18. Heti Uh-ra

Ha egyéb komolyabb vizsgálatra akar menni az ember, akkor a kórházat kihagyhatja.. ( én így csináltam)

2020. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kecskeméten magándoki 15/alkalom volt,mindig csinált uh-t. A 9 hónap alatt 3x kellett menni a kórházba,minden trimeszterben egyszer,ott ingyenes volt az uh. Szülés 80 volt.
2020. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
lehet nem vagy vele előrébb, de a szegedi esetet megerősíteni tudom, nálunk úgy van,ahogy #1 írja, egy másik szegedi
2020. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Kecskeméten 10 ezret fizetek a magán dokinak, UH minden alkalommal van. Ha van rákszűrés is, akkor 15 ezer.
2020. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Hú de olcsó vidéken a doki. Itt Pesten már 23e egy alap terhes gondozás, persze uh is van mindig.
2020. szept. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wonderwomen ***** válasza:
75%

Sztk ingyenes.

Én magánba járok terhesgondozásra, 17ezer/alkalom.

Cito+ vizsgálat+ UH 26ezer

Labor pl ingyen volt, kombinált teszt 12ezer, mert ezeket Sztk alapon a kórházban elintézte nekem a dokim. Ő ajánlotta fel, mert nagyon drága a magánrendelőben, ahol dolgozik.

2020. szept. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!