Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Zaklatós és túlbuzgó védőnővel...

Zaklatós és túlbuzgó védőnővel mit csináltok?

Figyelt kérdés

A 12. héten voltam először a védőnőnél ultrahang után, már ott olyan "megmondós" stílusban kommunikált velem, látszik rajta, hogy az az erőszakos típus. Megbeszéltük, hogy a 20. héten megyek legközelebb, addig megcsináltatom a labort meg az ellenanyagos vèrvételt és viszem majd magammal az eredményeket.


Mondtam neki, hogy a fogorvost kihagyom, nemrég voltam a téseimet kicseréltetni, nem fogok megint elmenni, ha van valami gond, úhyse engedek terhesen ilyen idegzsibbasztó szurikat beadatni, ez van. Na, ezen kiakadt, hogy márpedig menjek el.


Na de, a lényeg, hogy 1,5 héttel később már hív munkaidő közben, hogy beugrana hozzám, mert erre jár. Mondtam, hogy nem vagyok otthon, jo nem baj, majd akkor nemsokára, félidő után reméli, ugysem járok már dolgozni? De, járni akarok? De miért, hát el KELL menni táppénzre szerinte.


Aztán elkezdett számonkérni, hogy miért nem mentem még el a megbeszélt vizsgálatokra. Miközben 1,5 hete voltam nála, még időm sem volt rá és egyèbként is megbeszéltük, hogy ne izguljon, majd a második találkára viszem. Nem, erre már az volt a reakcio, hogy azonnal menjek el és majd valamikor vigyem el munka után a leleteket.


Ma is hívott kétszer, nem vettem fel.


Ne értsetek félre, én nem vagyok az az ideges tipus, de nem szeretem az erőltetést és semmi kedvem nincs hozza, hogy kéthetente a nyakamon lógjon, nem is értem, hogy gondolja.


Most legközelebb tisztázzam vele ezt a dolgot? Azért bunkó sem akarok lenni, de nekem tökéletesen elég, ha 2 havonta találkozunk, legszívesebben lemondanám az egészet, ha tudnám, mert nem vagyok kíváncsi a védőnő tanácsaira a terhességet meg a gyereknevelést illetően.


Szerintem annyi a dolga, hogy ha odamegyek, mondja el az aktuális vizsgálati lehetőségeket, mérje meg a súlyom és irjon be a kiskönyvbe, ennyi, tanácsot max. akkor kérjen, ha valaki kérdezi.



2020. okt. 21. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

De miért, hát el KELL menni táppénzre szerinte


Kicsit túltoltad... Ezt nem sokan fogják neked bevenni.

2020. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig halál komolyan gondolja. Irodai munkám van, nem tervezek a 32. hétig eljönni, ha nincs gond és már ezen is kiakadt.
2020. okt. 21. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van.

18 hetes vagyok,mi 6 hetente talalkozunk.

Szerencsere az enyem jofej,pedig 58 eves.

Korhazban dolgozom,ikrekkel,de nem szol bele..bar lehet azert mert en is egeszsegugyis vagyok.

2020. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Le lehet mondani, egy papírt kell kitölteni és kész. Mondd le!
2020. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy barom. Jól kikaptad. 3 védőnőm volt, de egyik sem volt ilyen.
2020. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván túltolja, de azért veled se lehet könnyű kijönni.
2020. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ránéztél és nem volt szimpi, innentől kezdve meg volt pecsételve a kapcsolatotok.

Irodai munkám volt soha senki nem mondta, hogy táppénzre KELL mennem, annyit mondtak hogy többször álljak fel,mozgassam át magam és a kutyát nem érdekelte dolgozok e vagy se amúgy.Vannak vizsgálatok amikre vannak idoponti javaslatok, vérvétel, genetikai uh aztán a cukorterheles huszonvalahányadik héten.Ezeket meg nem azért kérik hogy téged bosszantsanak hanem a baba egészsége miatt...borzalom.

2020. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
4es, már évek óta (a fényevős eset óta azt hiszem) nem lehet lemondani az ellátást.
2020. okt. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Védőnői protokoll (szabályzat) hogy a terhest a regisztráció utáni 2 hetben a vedononek az otthonában meg kell latogatbia.
2020. okt. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!