Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehet egy babát mindenhol...

Lehet egy babát mindenhol rosszul mérni? Kórházban, magánorvosoknál, 4D-n stb ?

Figyelt kérdés

A menstruációs ciklusom alapján nem tudják megállapítani a terhességi hetek számát, mert nagyon rendszertelen, ezért a méretei alapján mondták meg. Előfordulhat olyan eset, hogy a baba méretei minimum 2 héttel nagyobbak mint a terhességi kor?

A 41. Héten vagyok már, de egyre többen kérdezik,hogy nem mérhették el az orvosok, és nem lehet,hogy egyébként korban kisebb csak minden mérete sokkal nagyobb?

Remélem érthetően írtam meg.



2020. okt. 28. 06:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nos, amig a gyerek meg nem szuletik, nem lehet rendesen merni. Az UH adott pontok közötti távolságot mer, az alapján és átlag adatok alapján saccoljak meg a magzat méreteit. Tehát kb úgy kell elképzelni, hogy ha egypt adott egy 20 éves nő, akkor ő 150cm és 165cm közötti magasságú, 45-60kg kiló. Nem tudod mennyi, ami le nem mered. Totál értelmetlen amúgy. Az én gyerekemet másfél kiloval nagyobbnak mérték a szülés napján, mint amivel született.
2020. okt. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 😊
2020. okt. 28. 06:33
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

12-13. Hétig pontosan pár nap eltéréssel lehet mérni.


Én tudtam a fogantatásást..

Nyilván a petesejt találkozást pontosan nem.

A 12. Hétig így is volt ..nagyobb3 nappal, mint a kora..


41+1 szültem 2-3 héttel volt kisebb a mérések alapján.. genetika


Átlag alatti 3 kg-os babàt szültem.

2020. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

HA a terhesség elején mindenhol egyforma idösnek mérték, akkor az nem lehet tévedés, az elsö trimeszterben minden baba egyforma méretü.

Az teljesen kizárt, hogy több különbözö mérés esetén mindenhol ugyanúgy és ugyanannyit tévednek.

2020. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem értem a dolgot, mert minden orvosnál eddig pár nap eltéréssel (+-5) ugyanaz jött ki. Most meg már a "legkevesebb" számítással is a 41. Héten vagyok. A kórházban tanácstalanok,hogy mi legyen, mert túl jók az értékeink, nem utal semmi a szülésre, beleavatkozni meg nem szeretnének így. A rokonok, barátok meg ezzel magyarázzák, de szerintem mindenki nem tévedhetett, vagyis mindenki nem látná ennyire rosszul. De majd kiderül mostmár lassan, hogy mikor születik. 🥰
2020. okt. 28. 09:08
 6/12 anonim ***** válasza:
És még szülés után se pontos a mérés 😁 a kórházban elvileg 55 cm el született a babám, az 1 hónapos státuszon pedig 49 cm volt 🤔
2020. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

😂😂😂 ez marha jó!

Azt mondta egyébként az orvosom,hogy nem lett elszámolva a terhességi hetek száma, meg a méretei csak arról van szó,hogy vannak babák akik tovább szeretnék élvezni a pocakban töltött időt és majd egyszercsak valószínűleg hirtelen fog úgy dönteni,hogy neki ennyi elég volt. Szóval szerinte nem lesz nálam egy észrevehető lassú folyamat . Majd meglátjuk. Már nagyon várom. 🥰

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!

2020. okt. 29. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, mekkora lett a baba, megszuletett? :)
2020. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel


/egyébként nekem született 3 kg baba

Szintén reggel semmi sem utalt , még esete sem szülésre hajnalban beindult/

2020. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

40+5 napra született meg a babám.

Reggel voltam ctg-n aztán már délelőtt éreztem enyhe mensis görcsöket és így tovább szépen lassan egész nap. Hajnalban megszületett. 😊

A méretei pedig 3200 gramm és 54 cm. 👣😊 Természetesen úton született, beavatkozás nélkül.

2020. nov. 13. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!