Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy zajlik a szülés a debrece...

Hogy zajlik a szülés a debreceni Klinikán most, hogy az összes nőt bezsúfolják a Klinikára szülni? Többen szülnek majd egy szobában, versenyezve, kire tud figyelni az orvos?

Figyelt kérdés

Elvileg most már csak a Klinikán lehet szülni, a Kenézyben nincs rá lehetőség, mert teljesen átalakul járványkórházzá és mindössze néhány orvost fognak átirányítani.


Dehát a Klinikán nincs is annyi hely, hogy normálisan elférjen kétszer ennyi nő, mint most... mit lehet várni, hol lesznek ellátva a nők? Egy szobában vajúdnak majd öten, meg 1 orvos szaladgál majd 3 komplikációs szülés között, aztán tizen alszanak majd egy szobában?


És akinek fogadott orvosa van a Kenézyben, az így járt? A kórházat is írtam, semmi konkrét infót nem akarnak kiadni.


Így is elég rosszakat hallottam a Klinikáról, hogy nincs idő a betegekre és amúgy sem túl kedvesek, hát mi lesz ezután? A folyosón kell majd szülni? Apukát beengedik egyáltalán a vajúdásra vagy csak a végén, a kitolásnál? Tényleg maszkban kell szülni?



2020. nov. 5. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Két gyereket szültem a klinikán, semmi rosszat nem tapasztaltam. Óriási előnye a Kenézy-vel szemben, hogy ott van PIC/NIC. Bármi rossz történik szülés közben, után, profi kezekbe kerül a gyerek, míg a Kenézy-ben csak imádkozhatsz, hogy átérjenek vele, téged pedig át se szállítanának. Inkább hálás lehetnél.
2020. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó, csak most nyilván kicsit más a helyet, mert kétszer annyi nő lesz ott majdnem ugyanannyi orvossal. Ez abszurd. Nem is csodálnám, ha rossz dolgok történnének, tekintve, hogy az orvosnak ideje sem lesz ránézni normálisan a szülő nőkre.
2020. nov. 5. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Első, örülünk neki, hogy neked jó élményeid vannak. Kérdés szempontjából irreleváns.

Kérdező, honnan az infó, én még erről nem hallottam.

2020. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
En mikor Nyiregyen szultem a fél osztaly le volt zárva. Ott is megoldották meg Debrecenbe is. Hogy hogyan? Egymás hegyén hátán szültek a nők, nyomták az oxit minél hamarabb végezz. A kórtermekbe annyi ágyat zsúfoltak be amennyi befért (az 5 ágyas kórterembe is 8an voltak meg a babák) a babáknak nyomták a cumit meg a tápszert hogy minél hamarabb hízzanak,és 2 nap után küldtek haza mindenkit akit lehetett
2020. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

3-as, akkor is jobb kezekben lesz, ha kétszer annyian lesznek. Ha most nem fogják kinyalni a valagát, az igazán kicsi kompromisszum.

A Kenézy-ben már nincs olyan nővér, akinek ne lenne pozitív a tesztje, de dolgoznak, mert fullon vannak. A Klinikáról vezénylik át az embereket miközben a Klinikára viszik az osszes műtendőt. Káosz van mindenhol.

2020. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
De nem az a kérdés, hogy melyik a jobb kórház. Hanem egyáltalán emberi körülmények lesznek-e akkor, amikor szülni fog. Mert az egymás szájába szülés nem az...
2020. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy ezt nem értem. Járvány van erre még több gyerekagyas nőt és kisbabát dugnak egy kórterembe.

Azért menjenek már a fenébe. Akkor tessék mindenkit inkább hazaküldeni másnap ha nincs komplikáció.

Az meg hogy nem mehet be kísérő meg alap kellene legyen főleg hogy egymás hegyén hátán szulesztik szerencsétlen nőket.

De kérdező, ne félj, nem az orvos szül hanem te, a legjobb esetben oda se kell néznie! Sőt szerintem akkor jársz a legjobban. Mikorra várod a bebid?

2020. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Január.


Első baba lesz, így is kicsit nyomasztó, hogy senki nem jöhet be hozzám látogatóba legalább egy fél órára, de hogy még egymás hegyén-hátán is kell majd lenni, az lesokkolt.

2020. nov. 5. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Anyukám Kenézyben ápolónő covid részlegen, nem koronás minden nővér, minden nap dolgozik 12 órában meg majd megfulladnak abban a ruhában, de az nem igaz, hogy minden nővér pozitív covidos.. Hetente szűrik őket.

Én is a Kenézy-ben szerettem volna szülni, nem tudom hogy fogják megoldani, hogy csak a klinika marad, múlt héten szült ismerősöm a klinikán 18 baba született akkor, míg ő megszült, már ez is sok mennyi lesz még, ha mindenki itt fog szülni. :/

2020. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Oo, ha első baba akkor megértem hogy így még ketsegbeejtobb. :(

De azt hiszem januar-februarban születik a legkevesebb baba az évben talán kevesebben lesztek! Meg talán hamarabb hazamehetsz! Na bocs hogy érdemben nem tudok segiteni... én nem arra lakom, csak a témában érintett vagyok mert nálam még márciusban jön a gólya.

7es

2020. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!