Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pozitív kombinált tesztű...

Pozitív kombinált tesztű ember esetleg van errefelé?

Figyelt kérdés
Sajnos 1:26 arányban pozitív lett a Down tesztünk tegnap, viszont az értékeket egyesével megnézve mások eseteiben, nem éreztem annyira rossznak. A doki szerint a tarkoredő mégis sok (2.32mm) és egyedül a PAPP-A 0.251 MoM lett ilyen alacsony, a Szabad B-hCG 0.916 MoM. Nagyon elkeseredtem, és nem szakértőt keresek köztetek , csak olyan személyt, aki hasonló értékekkel mégis szerencsés végkimenetellel járt. Köszönöm !

2020. nov. 12. 05:46
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ja és persze első baba, én 32 vagyok. Még egyszer köszönöm !
2020. nov. 12. 05:47
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Én pár hete kaptam 1:48 arányszámot, 30 éves vagyok, második baba. Nifty tesztre elrohantunk, negatív.

Nálam is a PAPP-A érték volt alacsony (0,3), dokim szerint nem mindig tudni ennek az okát. Angol nyelvü tanulmányok szerint ez önmagában is jelenthet kockázatot (nagyobb esély IUGR-re, toxémiára stb), akkor is ha a baba nem Down-os. Ez a negatív Nifty mellett is aggasztó, de remélem rendben lesz minden.

A tarkóredő egyébként 2.4 mm volt nekünk, ami kicsit magas, de még normálérték. Kisfiamnak anno 2.1 mm volt és szerencsére teljesen egészséges (de akkor a kombin 1:50000 arányt kaptunk).

2020. nov. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Ezt a gyors reakciót, azta, nagyon köszönöm! Féltem hogy válasz nem is nagyon érkezik mostanában rá. Akkor NIFTY-t javaslod? Hát, annak a 200e.-nek lett volna jobb helye, de akkor lehet amellett maradunk. Lehet neked van igazad, hogy akkor már érdemes megnézetni rendesen. Ezt Pesten végzik , ugye?
2020. nov. 12. 06:09
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Nifty-t választottuk, mert nem invazív, így nincs vetélési kockázat és 99% pontos. De sajnos nem 100%, így sokan inkább az amniocentézist választják, amit szintén megértek, ezt neked kell mérlegelni és az orvosoddal átbeszélni! Drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek!
2020. nov. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, szuper rendes anyuci vagy! Minden jót kívánok nektek és egészséget a kis családnak. Köszönöm !
2020. nov. 12. 06:29
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudni kell, hogy ha a Nifty pozitív, akkor meg kell csináltatni az amniot is az abortuszhoz. Nem kell félni az invazív vizsgálattól.
2020. nov. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon köszi ezt az infót, nem tudtam. Az amniotól azért féltem, nehogy vetélés vagy fertőzés legyen a vége.
2020. nov. 12. 06:54
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan a kombin jó arányszám jött ki, de később a 18. heti genetikai UH-n beparáztattak, hogy az orránál valami nem oké. Mi prenatestet csináltattunk a doki tanácsára, ez valamivel olcsóbb mint a nifty, magzati dns-ből anyai vérből csinálják, és pontos.
2020. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem közepes lett a kockázat de mi Prenát csináltattunk mert az vagy igen vagy nem... konkrétan megmondja.


De a tarkóredőt nem értem miért sok... 3 mm alatt jó. 🤔

2020. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem sem lett rossz az eredmény, de a tarkóredőt én sem értem, nekünk 2,1 lett és nekünk is azt mondták 3-ig normális 🤔
2020. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!