Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A baba szívhangját hüvelyi...

A baba szívhangját hüvelyi úton vizsgálja az orvos vagy hasi Uh-n?

Figyelt kérdés

11 hetes várandós vagyok, hüvelygyulladás miatt volt pici vérzésem,rózsaszín folyás. Mivel nagyon megijedtem orvoshoz fordultam. Megvizsgált hüvelyi úton, de nem említette, hogy hallható - e a szívhang és a papíron sincs leírva.

Mai kontrollon (hüvelyi uh) szintén nem esett erről szó. és ha baja van a babának?

A szívhangot nem hasi Uh-n nézik?

2. Itt a fórumon olvasom kismamáknál, hogy szívhang náluk hallható;nektek ezt vizsgálatokon szimplán el mondja a doki vagy rá mertek kérdezni?


2020. nov. 27. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Hasi uh
2020. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Hasi uh-al lemért mindent és utána szívhang hallgatás:))Nem kell ezt külön kérni,magától értetődően csinálja a dokik többsége...
2020. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem idáig egyszersem végzett hasi UH vizsgálatot. 🙄
2020. nov. 27. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt 12 hetesen szokásos
2020. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

7-8 hetesen is írták itt már többen, hogy náluk jelezte a doki a szívhangot.

Mindenesetre várok, köszönöm a választ

2020. nov. 27. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon izgulsz a szivhang miatt, vegyél otthonra egy szívhang hallgatót, sok baba boltban lehet kapni. Igaz az van rá írva hogy a 16. héttől lehet hallani vele, de én már a 9. héten megtaláltam őt, lehet már neked is meglesz.


Nekem mindig megkérdezte a doki a hüvelyi uh-nál hogy szeretném-e hallani a szivhangot, mert ha nem akkor csak ő magának gyors megnezne hogy látszik-e a pulzálás. Én nemet mondtam, hallgattam otthon eleget a szivhang figyelővel 🙂


Amikor már hasi volt, azt hiszem a 12 héttől, akkor hallhattuk mi is.


Szerintem egyébként csak szólna ha baj van és nem látszik a szívműködés. 🙂 Ne izgulj 🙂

2020. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem csináltak hüvelyi uh-ot, a szívhangot pedig csak akkor hallottam, mikor már később a védőnőnek néznie kellett
2020. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nekem pl. szívhangot nem is hallgatott az orvosom soha, csak mutatta a képernyőn, hogy ott dobog a kis szíve. A 12. héten volt először hasi UH-m, addig mindig hüvelyi, mert azt mondta, úgy jobban látni mindent. Az orvos első dolga megnézni, hogy élő-e a terhesség, hiszen nyilván, ha valami baj van, további teendőket von maga után. Biztosan látta a szívdobogását is, de van olyan orvos, aki nem annyira közlékeny, de ez nem von le semmit a szakmai tudásából. Ha a papírodon látsz olyat, hogy FHR, az a magzati szívfrekvenciát jelenti, azt írják 120-160-ig normális, de most megnéztem, az én papíromon annyi van, hogy jó FHR.
2020. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magándokim volt, szerintem nagyon jó minőségű uh géppel. Nem volt hüvelyi ultrahangom egy sem.

A méhszájat is (külső, belső) ultrahanggal nézte meg mindig.

2020. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 12.heti genetikaiig csak huvelyi uh-val nezett mindent. Azota van hasi.
2020. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!