Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Leírná valaki részletesen,...

Leírná valaki részletesen, sorrendben hány helyen járt és milyen vizsgálatai voltak terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Első terhességem idején Ausztriában éltünk, összesen 8szor jártam nőgyógyásznál, vérvételeket is ő csinálta helyben, valamint egyszer cukorterhelésen voltam és ennyi. Itthon mennyi vizsgálat lesz, meg védőnő, vérvételek?
2020. dec. 2. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

1. Terhesség megállapítás

2. Védőnő (ő ad kiskonyvet)

3. Háziorvos ( legalábbis nekem hozzá kellett mennem belgyógyászati vizsgálatra meg ekgt csinált és ő adta a beutalokat a vérvételre)

4. Fogászati szűrés


Ezeknek a 12. Hétig meg kell lennie


12., 20. és 32. héten van genetikai uh


Minden trimeszterben egy vérvétel, a második trimeszterben van vércukor mérés


Ezen kívül minden hónapban nőgyógyászati uh


De egyébként a kiskonyvben amit kapsz szépen minden bele van írva, mikor mi esedékes

2020. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

1. Terhesseg megállapítás, nem volt meg szivhang, visszahívtak

2. Visszamentem, vedonohoz kuldtek

3. Védőnő

4 12 hetes uh és vervetelek

5. Innentől havonta terhesgondozas és védőnő, negyedévente vervetel és a 18-22-30-35 heten uh

6. 37 hét körül nst és innen hetente nst volt amikor uh is volt erről az orvos döntött.

2020. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Ja igen volt két EKG is a háziorvosnál. Egyik 12 hét körül egy meg közvetlen szules előtt 1-2 héttel kellett
2020. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire túlbuzgó az orvosod és van-e valami gondod.

Alacsony kockázatú terhességnél csak ezek vannak:

- Terhesség megállapítása

- Trimeszterenként egy vérvétel (plusz előtte találkozol a védőnővel, aki adja a beutalót)

- 24. héten cukorterhelés

- Belgyógyász és fogászat

- 12 és 20. héten genetikai UH, valamint 32. héten még egy biometria

- 38. héttől hetente CTG

2020. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!