Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, milyen esetben...

Kismamák, milyen esetben szoktátok felhívni a nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

Még csak 8 hetes terhes vagyok, kíváncsiságból beléptem a facebook csoportba, ahol az abban a kórházban szülő/szült nők beszélgetnek, ahol valszeg én is szülni fogok.

Rengeteg kérdést látok arról, hogy X orvosnak mi a mobilszáma, mikor lehet elérni, és sokan írják is, hogy "én gyakran hívtam, mindig felvette".

Miért kell az orvost gyakran hívni? Kérdeztem a testvéremet, aki nemrég szült, de ő sosem hívta az orvosát. Azt megértem, ha vérzel vagy valami gond van, de hogy valaki "gyakran" hívja az orvost meg "rendszeresen" nem éri el, számomra egészen érthetetlen.

Vagy van valami egészen egyszerű oka, amire nem gondolok?


2020. dec. 12. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk telefonon ad időpontot (nálunk online)? Vagy hamarabb megbeszélik az új lelet eredményét, minthogy találkoznának?

Nekem a második terhessegem nagyon problémás volt, kórházban is voltam, így többször telefonáltam, de nem naponta.

2020. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Tudtommal a fogadott orvosokat szokták fel hívni szülés előtt, kozbeni problemakkal.

Nekem ha problémám van, a körzeti védőnőnek írok, őt keresem,az orvos le is b*szna h minek hivogatom.😁 Nincs fogadott.

2020. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De időpontot nem közvetlenül az orvos ad, hanem a recepció/asszisztens, nem? Az elmúlt fél évben megfordultam különböző orvosoknál, sosem direktben az orvost kellett hívni.

A leletmegbeszélés még rendben, ezt értem, biztos van olyan, amikor nem várhat a következő vizsgálatig. (Bár én ilyenkor is mindig kérek külön időpontot konzultációra, nem is gondoltam, hogy a magánorvos ingyen kiértékeli a leleteket, de fejben tartom)

2020. dec. 12. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én 1x hívtam fel, szülés után, már itthonról. Császár volt, tehát nem volt meg számomra a méhlepény megszülésének az "élménye".


Itthon egy jó 1.5 tenyérnyi alvadt vér távozott belőlem görcsök kíséretében. Akkor megijedtem, hogy méhlepény darab.... De megnyugtatott a dokim, hogy az csak alvadt vér volt.

Itt nem adnak a császárosoknak vérhigítót.

2020. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

"De időpontot nem közvetlenül az orvos ad, hanem a recepció/asszisztens, nem?"

A legtöbb orvos maga intézi ezt mifelénk.

2020. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Itt nem adnak a császárosoknak vérhigítót."


Az ilyenkor adható "vérhígító" nem hígítja a vért, nem lesz tőle se erősebb, se hígabb tőle a vérzés.

2020. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is többnyire időpont miatt hívtam, a magán rendelésére jártam és a kórházba ő adott időpontot a genetikai ultrahangokra. Egyeztettünk labor eredményekről is, hogy ha gond lenne ne a következő személyes találkozón derüljön ki. Indított szülésem volt, előtte napokban sokat beszéltünk arról hogy mi hogyan fog történni (ő kérte hogy hívjam).
2020. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a telefonalos dolgot en sem feltetlenul ertem. Es sokan panaszkodnak olyan orvosokra, akik nem veszik fel a telefont, vagy nem valaszolnak rogton akar emailre, sms-re. Ha gorcs, verzes van, azt telefonon nem tudja senki tavolbol diagnosztizalni. Raadasul ott nem keslekednek soha a visszahivasra/ valaszra varva. Ha valakinek mas tunetekkel van gondja (hanyas, szekrekedes, gyomorsav, stb.) azzal pedig erdemesebb a vedonot hivni, ezek nem akut dolgok es nem azonnali orvosi ellatast igenyelnek.

En is maganorvoshoz jarok, de nem gondolom, hogy neki kellett volna valaszolni azokra a kerdesekre, hogy normalis-e a gyomorsavam, vagy a szekrekedesem. Vagy hogy elfogyott az XY vitaminom, szedhetek-e masikat :)

Ettol fuggetlenul van olyan olyan orvos, aki 0-24 elerheto ilyen kerdesek kapcsan, de engem az ismeretlen kommentelok olvasva is “bosszant”, mikor valaki megharagszik olyan orvosokra, akik nem kapjak fel rogton a telefont, es utana minden forumon ezert azt terjesztik roluk, nem megbizhatoak.

2020. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvosom megadta a számát és azt, hogy mikor lehet keresni őt vagy az asszisztensét.

Nekem volt korábban vetélésem és ezért is örültem, hogy elérhettem.

Párszor hívtam fel a terhesség alatt: pl.egyszer 39fokos lázam volt, érdeklődtem milyen gyógyszert vehetek be,mit csinálhatok; egyszer fertőzésem volt, behívott kenetvételre.

2020. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Magas kockázatú volt a terhességem (hármasikrek), amikor elvállalt az orvosom megadta a mobilszámát és a lelkemre kötötte hogy bármi furcsaság van, ne a netet bújjam hanem azonnal hívjam. Egyszer volt rá szükség, 16. héten egy este nagyon begörcsöltem. Ezt leszámítva soha nem hívtam.
2020. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!