Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magánorvosnál vagy kórházba...

Magánorvosnál vagy kórházba mentetek az első vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Segítséget, tapasztalatokat szeretnék kérni, olvasni! Az lenne a kérdésem, hogy ki hova ment legelőször orvoshoz a pozitív terhességi teszt után? Egyre jobban azt gondolom, hogy nem szeretnék orvost fogadni, mert nagyon sok ismerősömtől hallottam, hogy a fogadott orvos egyáltalán nem foglalkozott velük, ettől függetlenül lehet, hogy az első vizsgálatomat egy magán nőgyógyásznál ejteném meg. Illetve aki fogadott orvost, milyen tapasztalatai vannak?
2020. dec. 28. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Csak magánorvoshoz jártam. Sztk-ba az életbe nem teszem be többé a lábam nőgyógyászhoz, úgy megaláztak még a terhesség előtt.

Magándokim egy tündér, nála is szültem magánkórházban. Csodálatos szülés volt. Nekem pl az is fontos volt, hogy nő legyen az orvos.

2020. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Magànorvos, terhessèg előtt is hozzà jàrtam. Èrdemes tàjèkozòdni dokikròl, az enyèm hètvègèn is barmikor elèrhető volt.
2020. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!! :)
2020. dec. 28. 08:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvoshoz járok. Egyébként attól, hogy magánorvoshoz jársz, még nem kötelező felfogadni őt.
2020. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvoshoz. Ugyanoda, ahová korábban is jártam. Sztk-ba én sem megyek nőgyógyászhoz. Nála is szültem de én állami kórházban. Nekem biztonságot adott szülés közben, hogy ott van.
2020. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elején még nem volt saját orvosom, ezért az sztkba mentem a terhesség megállapítására. Kb. 5 perc alatt letudták az egészet, kezembe nyomták a papírokat és mondták hogy a 12. heti ultrahangon találkozunk. Nagyon sok kérdés volt bennem, amikre válaszokat vártam, ezért végül magánorvost fogadtam.
2020. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kérek szépen mindenkit, hogy ne pontozza már le a másikat! Nem tudom, hogy miért nem volt hasznos az első 2 hozzászóló válasza..

Köszi mindenkinek! :) Magán orvoshoz fogok menni, úgy döntöttem már ez a pár válasz után.

2020. dec. 28. 09:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem internetről szeretnéd megtudni, hogy mi áll a vizsgálati eredményeiden és van rá anyagi lehetőséged is, akkor sok esetben hasznosabb, jobb ha magán rendelésre mész. Ott általában hozzád is szólnak, elmondják mit látsz a monitoron, mi vár a vizsgálaton és kérdezhetsz is. Na meg nem írnak fel neked gyógyszert anélkül, hogy vizsgálnának.. Ettől függetlenül, ahogy írták is, nem kötelező felfogadni az orvost szülésre, nem elvárás, hogy nála is szülj. Főleg hogy lehet tavasz után már nem is lehet állami intézményben magán orvossal szülni.

Ha nem a legdrágább dokihoz mész, akkor a 9 hónap alatt ez kb havonta 10.000 forintot jelent. Budapesti árakat most nem tudok. A szülés pedig vagy fix tarifa alapján van vagy etikai szabály, hogy minimum a terhesgondozás árának tízszerese.


Viszont ha a körzeti nőgyógyász egy jó szakember és szereti is amit csinál és a körzeti kórházban is jó orvosok vannak, akkor szinte fölösleges a magán út.

2020. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhességnél sztk-s rendelésen voltam végig. Illetve a másodiknál a 12 hetes genetikai uh-n magánnál és mindkettőnél 4d-s uh-n úgyszintén. Nem éreztem hátrányát egyik esetben sem a sima kórházi vizsgálatoknak és a szülésnél is minden rendben ment annak ellenére, hogy nem volt fogadott orvosom.
2020. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én magánorvoshoz jártam végig a terhesgondozás ideje alatt, de ügyeletben szültem, fogadott orvos nélkül (július végén szültem, nem akartam, hogy azért legyen császár meg indított szülés, mert az orvosom másnap nyaralni menne- én ilyen jellegű rémtörténeteket hallottam a fogadott dokikról). Nekem teljesen pozitív élmény volt, szülés alatt annyi volt a kívánságom, hogy hagyjanak békén a p.csába, hadd szenvedjek nyugodtan, és csak akkor legyen ott bárki is (férjemen kívül), amikor szükséges. Ez tökéletesen meg is valósult, szóval nekem az ügyeleti szülés egy nagy pozitívum volt, de hát ezért még plusz X pénzt nem akartam volna fizetni :D
2020. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!