Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnők szeretik cseszegetni...

A védőnők szeretik cseszegetni az embert, hogy sokat hízott, miközben nem?

Figyelt kérdés

Mindig magas és vékony típus voltam, igazából rám is fért volna még plusz 2-3 kg, csak mindig nehezen híztam.


Mióta babát várok, valahogy kicsit könnyebben megy, gondolom a hormonok miatt, most 26 hetes koromra 8 kilót szedtem fel.


Na, a védőnő minden tanácsodáson elmondja, hogy egyek kevesebbet, sokat híztam, satöbbi, pedig eza8 kiló igazából nem nagyon látszik rajtam, szinte csak a pocakom nőtt, amúgy mindenki dícsér, milyen csinos kismama vagyok...


Pont most voltam nála, megint elmondta, hogy túl sokat eszek, ne hízzak ennyit, de közben a másik szobában ott volt egy másik, szerintem teljesen átlagos testalkatú, csinos kismama, őt meg a másik védőnő csesztette éppen a zabálással....


Nem értem, ez valami mániájuk? Merthogy 120 kilós kismamákat figyelmeztetnek, az oké, de vékonyakat??



2021. jan. 10. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hirtelen hízásm iatt a terhesség alatt kialakuló cukorbetegség miatt aggódnak.

Nekem legalább is ezt mondták.

Én is sokat híztam,gyakrabban kellett vizsgálatokra mennem az átlagosnál.

2021. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
26 hetesen 8 kiló nagyon sok. Extrém soványnak kéne lenned ahhoz, hogy ezt elfogadhatónak találják, mert ebből legalább 17 kiló lesz a végére.
2021. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
26 hetesen 8 kiló nem lehet a csak hasadon.
2021. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Járok a vérvételekre és cukorterhelésen is voltam, minden rendben van.


Nem voltam extrém sovány, de mint írtam, 2-3 kiló simán rám fért volna, szóval de, igazából a pocakomon kívül nem igazán híztam máshova. Talán picit a combomra, mert feszesebnek a nadrágok, de a gumis derekúak még gond nélkül rám jönnek.


Én nem hiszem, hogy szimplán azt kellene nézni, hány kilót hízik egy kismama, ha amúgy semmi nem látszik az alkotán. Van barátnőm, aki igen, nagyon látványosan hízott az egész testére már a 6. hónapra is, én nem. Ahogy az a kismama sem, akit mellettem lecsesztek.

2021. jan. 10. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az egyik ultrahangos doki mondta +7 kg-nál 32 hetesen, hogy akkor többet már ne hízzak. Pici túlsúllyal kezdtem a terhességet, de az első 3 hónapban a folyamatos hányás miatt fogytam kb. 3 kg-t, a végén 13 kg pluszt szedtem fel. Pár héttel szülés után már leadtam 15 kg-t, nagyon vizes voltam, kb a 25. héttől. A védőnő mindig azt mondta hogy kevés szénhidrátot egyek, főleg a végefelé amikor kicsit többet híztam. Volt hogy sírva ettem a salátát, mert krémesre vágytam 😃 de a férjem megsajnált és elém rakta a sütit. Probléma mentes terhességem és szülésem volt, a babának sem lett semmi baja.
2021. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk (külföld) mikor aggódva kérdeztem a dokit, a fogyásról hízásról, azt mondta hogy itt álljak meg, ne is folytassam, mert a terhesség során rengeteg minden változik, a vér mennyisége is több, a méh is megnő, a magzatvíz, a vízvisszatartás, stb és őket csak az érdekli hogy a szülés után mennyi maradt meg, mert ha sok és kérek segítséget akkor ajánlanak dietetikust, meg mehetek tanácsadásra.

Ha jól érzed magad, az eredményeid jók, egészséges vagy és mozogsz eleget, akkor egyik füleden be, a másikon ki.

2021. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Azoknak akik szerint a 8 kiló 26 hetesen nem sok, illetve akik szerint lehetséges hogy 8 kiló csak a hason legyen. Ennél a kérdésnél még az értelmesebbeket fújta össze a szél.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2021. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Én 26 hetesen 10 kg-nál tartottam...most 35 hetesen 13. Nekem sem látszik, csak a hasamon 🤷‍♀️ szóval nyugi :)

Védőnő nekem már a +5 kg-nál beszólt 😂

2021. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Az én védőnőm a 14 kg-os hízásra azt mondta, hogy ne izguljak, teljesen rendben van, ügyes vagyok. Pedig túlsúllyal kezdtem.

🤷

2021. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Engem senki nem csesztett,pedig mindkét terhességemnél +20kg-ot híztam,igaz elég vékony voltam mikor terhes lettem,mindkét szülés után vissza fogytam 50kg-ra.
2021. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!