Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Németországban terhesség...

Németországban terhesség alatt miért nem lehet orvost váltani?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes vagyok.

Első vizsgálaton egy hüvelyi ultrahangal megállapították a terheséget+ 1 vérvétel. Itt voltam 7hetes


12 hetesen voltam egy kontroll vizsgálaton egy hasi ultrahang és ennyi információ minden rendben egy hónap múlva jelentkezek.


16 hetesen elmentem a vizsgálatra ahol mondták az orvos most nem vizsgál meg egyből átírányítottak a védőnöhöz ahol súly, vérnyomás mérésen kívül semmi nem történt.


A nyelvtudásom nem a legjobb de jelzem biztonság érdekében minden alkalommal jelen volt velem tolmács akit be sem engedtek a lépcsőházon belül. Csak az információs pultig jöhetett el velem. Aztán már ki is kellett mennie.


A genetikai vizsgálatokról hiába kérdeztem gyorsan közölték hogy kb. 450 euró. Arra hogy milyen idős korban csinálhatnánk stb. Már nem kaptam választ mert feltartottam a rendelést és majd a magaidejeben kapok tájékoztatást. Nem is érdekelte őket hogy én valósan szerettem volna a vizsgálatokat. Kerüljön bármennyibe.


Időpontra érkeztem rendesen minden alkalommal mégis 2-2,5 órát kellett várakoznom mire sorra kerültem.


Felkerestem egy másik rendelőt ahová az ismerősöm is jár de sajnos azt a választ kaptam hogy nem válthatok orvost majd csak áprilisban.


Sajnálom hogy ha kusza lett a történet de nagyon ideges vagyok. Első baba. Nulla tapasztalat. Azt hittem több információval szolgálnak nekem de semmi.

Ha valakinek van tapasztalata vagy volt része hasonló bánásmódban kérem írja le nekem.



2021. febr. 10. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Hat akkor kérj meg valakit aki beszél németül, hogy kérdezze meg. Az sztk ellátás amúgy itthon is detto ez, amit leírtál. Csak nem 2 hanem 4 órát vársz. 😅
2021. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt született a lányom 2 éve, és most várjuk a 2.babát, megpróbálok segíteni.


Lehet orvost váltani, de ingyen csak trimeszterenként. Most ugye már a 2. trimeszterben vagy, erre a trimeszterre a biztosítód már kifizette a praxisnak az utánad járó díjat. Amint a 3.Trimeszterbe lépsz, válthatsz.

Ha addig nem akarsz várni, akkor válthatsz, de magadnak kel fizetni a vizsgálatokat ebben a 2.trimeszterben az új praxisodban.

Menjetek be a biztosítódba, hátha van valami kiskapu. 🤷🏻‍♀️


A genetikai vizsgálat: 11-13 hét között csinálják nálunk az ún. Harmony tesztet. 200€. Különböző genetikai betegségeket szűr mint pl. down, de sok egyebet is.

Plusz megmutatja a baba nemét is. Egy vérvétel és egy alapos UH az egész.

2021. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elsőhöz hozzátenném, hogy nálunk még szék sincs a folyosón, csak olyan messze, hogy nem látod/hallod, ha hívnak.
2021. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!