Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első védőnői látogatásnál a...

Első védőnői látogatásnál a védőnő megnézi a babát szívhang figyelővel?

Figyelt kérdés
13+5 napos leszek mikor megyek hozzá először a kiskönyvért. Mi fog történni? És utána megyek első genetikai uh-ra az orvosomhoz.
2021. márc. 2. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Engem nem nézett meg szívhang figyelővel. Beszélgettünk, kikérdezett a kórelőzményről, súlyt és vérnyomást mért, kitöltötte a kiskönyvet, vittem a laboromat, azt beírta, egy depresszióval kapcsolatos kérdőívet töltöttem ki (ez itt szokás, minden trimeszterben), meg tájékoztatókat adott az igénybe vehető juttatásokról (anyasági támogatás, családi adókezdvezmény, ilyesmik). Ahogy olvasgatok itt, nagyon eltérőek a védőnői szokások, valakinek néznek szívhangot, meg vizeletet is, pl. nekem vizeletet se nézett soha.
2021. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint az első válaszolónál, csak nekem nézett vizeletet. Szívhangot sose hallgatott.
2021. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben nem próbálja meg. Az akkori (ideiglenes) védőnőm 16 hetes magzatot próbált megtalálni nálam, de nem sikerült, így tiszta ideg voltam a következő orvosi találkozóig. 18-20 hetes kor előtt szerintem nem érdemes próbálkozni. Az más, ha valaki otthon több időt tud erre szánni, de egy-két perc nem mindig elég, amennyi a védőnőnél jut erre.
2021. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 17. (?) hét után fog majd szívhangot nézni, előtte nem alkalmas rá a kütyüje. Első alkalommal vérnyomást mért (vizeletet a későbbiekben néz majd), meg csomót kérdezett, személyes adatokat, mivel fogalalkozunk, megnézte a laboredményeimet, tájékoztató anyagokat adott, ilyesmik.
2021. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még semmilyen laborra nem küldött el senki. A magán orvosom se.
2021. márc. 2. 17:14
 6/17 anonim ***** válasza:
20. héttől nézett nekem szívhangot a védőnő.
2021. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk az első trimeszteres laborról így lecsúszol... genatikai uh-ra rögtön a védőnőtől mész, 13+5 hetesen?
2021. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hat aznap megyek mindkettőhöz. 1re védőnő 3/4 6 orvos
2021. márc. 2. 17:27
 9/17 anonim ***** válasza:
Jól írják, hogy 12 hetesen van vérvétel. Nem tudsz előbb menni a védőnőhöz a kiskönyvért, hogy azzal mehess vérvételre gyorsan (bár házi(?)orvosi pecsét is kell hozzá a kiskönyvbe)? (Még kb. egy hét csúszás szokott beleférni, azaz 13 hetes terhesség, hogy értelme legyen.) (3-as válaszadó vagyok).
2021. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Holnapra van időpontok vedonohoz és nődokihoz egyaránt. Házi orvoshoz csütörtökön megyek majd. Akkor nem lesz jó ha lepecsételi?
2021. márc. 2. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!