Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az első trimeszteri kombinált...

Az első trimeszteri kombinált teszt magába foglalja a 12. Heti genetikai vizsgálatot is vagy ez két teljesen különböző vizsgálat?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha butaság a kérdés. Első terhességem és nincs tapasztalatom.

A nőgyógyászom javasolta hogy kombinált tesztre kérjek időpontot, de nem tiszta nekem hogy most ha erre kérek külön kérnem kell egy 12.heti genetikai vizsgálatot is, vagy ez a kombinált “kiváltja” ezt is?


2021. márc. 20. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Ez 2 részből áll.

Az egyik egy ultrahang. Ahol a tarkó redő méretet nezik (down) illetve a kezek-lábak stb meg vannak-e. Ez ingyenes. (Az sztk-ban).

A második rész egy vérvétel, ami szabadon választható. A vérből 3 betegséget néznek.

Itt arányszámokat kapsz, hogy 1:valamennyihez az esély a betegségre. És besorolnak, hogy alacsony vagy magas kockázatú-e.

Ez nalunk az sztk-ban 15ezer ft.


(Fiammal magast állapítottak meg, semmi baj nem volt, unokatesómnál pedig alacsonyt, down-os a lánya. Szóval szerény véleményem szerint annyira nem pontos.


Ugy van nálunk, 1 időpont kell. Az az uh-ra szól. Ha kéred a vérvételt, akkor az uh után kapsz eg csekket, el kell futni postára befizetni, visszamenni és akkor veszik le.

2021. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, beletartozik a 12.heti genetikai uh is.
2021. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az sztk-ban a genetikai uh-n nem is említette az orvos, hogy lehet kérni mellé vérvételt is és akkor megcsinálják a kombinált tesztet (nem is tudom, hogy lett volna-e ilyen lehetőség ott). Én meg nem kérdeztem, mert olyan helyre akartam menni, ahol együtt csinálják a kettőt. Így végül kétszer is megcsinálták a 12. heti genetikai uh-t, egyszer a fizetős magánrendelésen a kombinált teszt részeként, egyszer meg a saját orvosom az állami ellátás részeként. A védőnő mondta, hogy vannak ezek a fizetős tesztek, neki talán kötelező is említenie. El is sorolta a fajtákat, aztán én néztem utána, hogy mit hol lehet kérni.
2021. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!