Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogorvosi kezelés pl foghúzás...

Fogorvosi kezelés pl foghúzás és pótlás lehet terhesség alatt? Milyen rendellenességet okozhat a fogfájás a magzatban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, a második babámat várom, 11 hetes terhes vagyok. Van 4 db tejfogam. Mivel soha nem okozott gondot, egészséges és szép a fogsorom ezért nem húzattam ki. Nincs alatta állandó fog. Ma viszont nagyon elkezdett fájni 1 oldalon az alsó és felső tejfogam (őrlők), kb 1 hete vérzik is az ínyem. Holnap megyek dokihoz. Kihúzzák az első trimeszterben? Kapok érzéstelenítőt? Lehet pótoltatni is terhesen (ha mosolygok látszana hogy nincs ott fogam..)? Okozhat bármi gondot a magzattal? Aggódom kicsit.. (amúgy én ilyen fura vagyok, az utolsó előtti két tejfogamat (felső szemfogak) 16 és 18 évesen váltottam le, de úgy hogy nem esett ki, hanem ránőtt az állandó 😅)
2021. ápr. 7. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd a dokit kérdezd, én úgy tudom ha fáj kihúzzák első trimeszterben is, de másodikban a "legjobb" húzni, az indokot nem tudom, nekem is az orvosom mondta.

Akkor okozhat gondot a magzatnál a fogfájás ha gyulladasrol van szó, vagy fog alatti cisztarol pl szóval nézesd meg mindenképp, a pótlást nem tudom, nem látom akadályát, orvosnál tájékozódj erről.

2021. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem friss az élményem. Kiderult,hogy ciszta van a fogam felett, 3 hét múlva kaptam időpontot kezelesre. A terv a következő volt. Mivel koronám volt ott ,ki akarta fúrta a gyökértömést és azon keresztül kitisztítani a cisztát és elvileg megoldódott.

Aztán totál máshogy alakult. Közben kiderült, hogy babát várok. Így másfajta érzéstelenítőt kaptam. Korona le, akkor kiderült, hogy a korona alatt egyik fogam teljesen tönkre ment, menthetetlen, azt rögtön kihúzta. Másikat kezelte gyökércsatornán keresztül. Pár nap elteltével borzalmas kínokat éltem át. Begyulladt az egész, mikor visszamentem kiderült, hogy tiszta genny a fogínyem, így mivel antibiotikumot nem kaphattam azt is kihúzta. Szóval 2 fogam húzták terhesen és így pótolták is. Szerencsére semmi problémát nem okozott, kisfiam már 5 hónapos és makk egészséges. Pedig még hőemelkedésem is volt a gennytől.

2021. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ma voltam fogorvosnál, azt mondták az a fontos, hogy ne legyen gyulladás, mert az nincs jó hatással a magzatra, koraszülést és kis születési súlyt okozhat. És terhesség alatt hajlamosabbá válhatsz a problémákra, ezért fontos ellenőrizni.


Ha gond van, biztos megcsinálják, nem fogják gyulladtan hagyni, mert az káros lehet. A fogorvos biztos tud tanácsolni valamit, ami nem veszélyes a magzatra se.

2021. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent lehet.

A fájdalom semmit nem okoz a magzatnál. A gyulladás a probléma.

2021. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!