Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Megjött az első labor eredmény...

Megjött az első labor eredmény a vérvételről de nem teljesen értem ezt a TSH értéket, más esetleg jártasabb ebben?

Figyelt kérdés

Szóval, a leleten ez szerepel:

TSH - 0,290 mIU/L (a referencia érték 0,550 - 4,780 közötti. Tehát ez nálam alacsonyabb lett.)

Szabad T4 - 18,00 pmol/L (referencia érték 11,50 - 22,50)

Szabad T3 - 5,40 pmol/L (referencia érték 3,50 - 6,50)

Tehát a T4 és T3 érték referencian belül van.. ha probléma lenne nem kellett volna eltérés legyen ezekben is?

Őszintén, nem értek hozzá, orulnek ha valaki tudna adni hasznos választ.


(Igen fogok beszélni az orvosommal, de amíg nem érem el hajt a kíváncsiság..)


2021. ápr. 8. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A tsh irányadó


Az eredmény alapján kicsit tulmukodik a pajzsmirigyed.


A T3, T4 mutatja, hogy mennyire erős az alul/felül működés, okoz-e már tényleges változást a mukodesre.


Van valamilyen panaszod?

2021. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan panaszom nincs, viszont másfél év után jött össze ez a baba. (Első)

Korábban nem voltam kivizsgáláson, mostanában lett volna esedékes hogy fény derüljön a problémákra ami miatt eddig húzódott a teherbeesés, így most szöget ütött a fejemben hogy lehet mindvégig a pajzsmirigy probléma volt az ok?

23 éves vagyok egyébként.

2021. ápr. 8. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is túl működtem,helyre hozta a doki.

Multkor nekem is lett egy ilyen eredményem, de nem afott rá semmit, mert a másik 2 érték rendben volt 1-2 hónap alatt visszaállt magátó.

De kontroll alatt voltam 2 havonta ránézett a doki.

2021. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem furán magas a referenciaértéked, én pajzsmirigyes vagyok, megnéztem az utolsó vérvételes papíromat, aszerint 0,27-től 4,2-ig normális a tsh.


De igen, egy picit alacsony a szám, főleg, ha jól értem, hogy már terhes vagy, az első és a második trimeszterben magasabbak a referenciaszámok jellemzően.

2021. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Így van, most fogom kezdeni a második trinesztert. Holnap töltöm be a 12. Hetet
2021. ápr. 8. 15:44
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugye nem fog komolyabb gondot okozni ez az eredmény?

Egyre jobban aggodok miatta 😔

2021. ápr. 8. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:

A másik két értéked határon belül van, ez egyáltalán nem olyan komoly gond. :) Illetve az alulműködés a neccesebb (mikor túl magas a tsh).


Természetesen ne hagyd annyiban, tudjon róla az orvosod, de a babádnak ez már nem fog ártani. :) Ne stresszelj feleslegesen, az rosszabb. :)

2021. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az aluműködés okoz gondot a túl nem én is kérdeztem
2021. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10.hetesen 7,8 volt a tsh-m, t3 és t4 normal tartományban. kb 10 éve kezelnek hashimoto pm gyulladással. Endokrinológusom azt mondta ne aggódjak feleslegesen babának nem árt, terhesség alatt/után gyakori hogy ingadoznak az értékek.
2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet de a t3, t4 neked is szépen tartományban van és mindig az a lényeg. Nekem a dokim azt mondta hogy a tsh a hcg-vel is összefüggésben van és hogy első trimeszterben teljesen szokványos ez a tsh csökkenés. Ezért is kell a t3, t4 értéket is nézni mert az mondja meg az igazat. Szóval nyugi. Rendezodni fog. Boldog babavárást
2021. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!