Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tapasztalat Győrbe a kyncsbe...

Rizsaa kérdése:

Tapasztalat Győrbe a kyncsbe ? Down szűrésen ? Hogy zajlik valami tapasztalat ? Vérvétel ehgyomri ?

Figyelt kérdés
Első babas vagyok. Teljesen izgulok mi fog ott történni és hogy a 10. Héten fogjak látni azt ami nekik fontos ? Nem korai ? Bocsánat csak nem vagyok tisztába a dolgokkal még

2021. ápr. 12. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 8-9 héten negnézik UH-n a baba méretét, kapsz egy beutalót a terhesgondozóba, és 12 heti UH-ra. Elbattyogsz az sztkba, ott elveszik a vért, az eredményt a kyncsnek küldik. Aztán a nagy UH-ra teli hólyaggal kell menni, a szonográfus egy bunkó paraszt, de mivel sok panasz érkezett rá, az utóbbi időben próbál kedves lenni. Nekem az elsőnél konkrétan úgy ütögette a hasam, hogy napokig fájt, a másodiknál jó kedve volt még a baba nemét is megmondta. Utána vársz egy kicsit, közlik az arányszámokat, hogy jó-e vagy sem, és ennyi. Én még a vírus helyzet előtt voltam utoljára. Első gyerekemnél 4 órát ott voltunk, mert nem mozgott eleget a baba, ki küldtek sétálni, aztán boldog, boldogtalan behivtak előttünk, a második könnyebben ment.
2021. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A 10. héten csak megmérik a magzatot, abból megállapítják a korát és kapsz egy időpontot 11+6 és 13+6 közöttre. Az első vizsgálat kb pár mp lesz csak, tényleg csak CRLt néznek és semmi mást. Mindenkit odahívnak 9 órára, elég sokan lesztek a váróban. Várakozás közben egy adatlapot kitölteni.

Nekem se mondták ezt el előre, én is arra számítottam, hogy már 10. héten lesz valami vizsgálat, de nem :(

A vérvétel előtt egyél nyugodtan, Kyncsben kapsz egy beutalót, azzal mehetsz a Szent Imre úti rendelőbe időpontra (már most kérj) és leveszik egyszerre az 1. trimeszteres vérvételi adaggal együtt.

2021. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Alulrol is megvizsgálnak ?:)
2021. ápr. 14. 18:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem, csak hasi UH van. Az első alkalom tényleg kb csak 10mp. A második már fél órás lesz. Egyes rendelőkben ha nem fordul úgy a baba, hogy minden értéket meg lehessen mérni, akkor váltanak hüvelyi UHra, de a Kyncsben nem, ott kiküldenek lépcsőzni, inni, cukrot enni, hogy felkeljen a magzat és mozogjon. Illetve megütögeti a hasat a szonográfus, de nálam ez pl semmit nem használt, csak fájt. Ha tudsz, egyél előtte közvetlen sok cukrot tartalmazó ételt, italt, hogy ébren legyen a baba, de elég erősen benne van a véletlenfaktor is, hogy éppen aludni fog-e vagy sem.

Ha viszont azért kérdezed, hogy rendbe tedd-e magad lent a vizsgálat előtt, akkor javaslom igen, mert szinte a combod közepéig le kell tolni a nacit, mert a magzat egyenlőre kb a szeméremdomb magasságában van.

2021. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 12 heti UH pont a Kyncsben vegul nem csak hasi volt. Ritkan elofordul, hogy megis huvelyit csinalnak. Helyzettol fugg. Csak azert szolok nehogy meglepodj.
2021. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most megcsak a 10.heti lesz. Igen csak hogy hogy készüljek :)

Meg vérvételre át kell állítólag menni máshova ahova ok kérik az nap az időpontot ?! És az sok Idő e ? Csak utána időpontra kell mennem azért kérdem

2021. ápr. 15. 10:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem ők kérik, neked kell. Igazából a második kommentben már leírtam. Ők adnak egy beutalót, azzal mehetsz a Szent Imre úti rendelőbe. Hívd fel őket (mmint a terhesgondozó labort)és kérj időpontot, annyi a lényeg, hogy az UH utánra, mert akkor lesz nálad a beutaló. Ez lehet ugyanazon a napon 10kor vagy másnap vagy 3 nap múlva is, te döntésed.
2021. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A hölgy mintha azt mondta volna h ok kérnek ugyanarra a napra. Csak úgy izgultam h alig rémlik. De ilyesmit mondott
2021. ápr. 15. 18:57
 9/13 anonim válasza:
Az első, 10.heti uh-n azt azért "nézik", hogy nincs-e valami gond? Tehát pl. hogy dobog-e egyáltalán a baba szíve az kiderül?
febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi azóta rég meg szültem már xd
febr. 8. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!