Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 12. heti genetikai uh és...

A 12. heti genetikai uh és kombinált teszt mellett fontos még elmenni genetikai tanácsadásra, pontosan mi történik a genetikai tanácsadáson, ami a 12. hetin nem?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok és most lesz az első genetikai uh és lesz genetikai vérvétel. Gondolom ez a kombinált teszt lesz, mert 12ezer ft-ba kerül. Viszont adtak beutalót sztk-ban genetikai tanácsadásra, de ilyen tanácsadás nincs a 12. hetin? Miből áll a genetikai tanácsadás?

2021. ápr. 12. 16:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A genetikai tanácsadás pont arra szolgálna, hogy elmondják, hogy milyen kiegészítő vizsgálatok léteznek, melyiknek mi az előnye, hátránya, mit javasolnak, és aztán ennek függvényében döntenél TE arról, hogy mit szeretnél és mit nem.

Ez a "gondolom kombinált teszt lesz, mert 12 ezer forintba kerül" nem egész normális...

2021. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen azért én valami komolyabb vizsgálatot csináltatnék.
2021. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó, rendben, értem. Azért hoztam fel a 12ezret, mert a kombinált teszt pont annyiba kerül és én úgy tudtam, hogy miután megvan a teszt ugyanúgy elmondják, hogy miket kell tudnom, mi látható a leleten, hogyan tovább.
2021. ápr. 12. 17:03
 4/19 A kérdező kommentje:
Prena tesztre megyek.
2021. ápr. 12. 17:03
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a baj, hogy megcsináltatod, hanem az, hogy igazából nem tudod, hogy mire kértek el 12 ezret tőled, csak "gondolod az árából". Úgy látom a megfelelő felvilágosítás felétek se nagyon működik.


Nem csak a kombinált teszt létezik, hanem pl. NIPT (non-invazív prenatalis teszt), illetve invazív vizsgálat (pl. magzatvízmintavétel) is.


A genetikai tanácsadásnak pusztán a korod miatt úgy lenne értelme, hogy elmész, ott elmondják, hogy a korod miatt milyen rendellenességgel kell gyakrabban számolni, milyen lehetőségek vannak annak szűrésére illetve diagnosztizálására, melyik milyen hatékonyságú, mennyibe kerül, mik az előnyei, hátrányai, és mindezek tudatában eldöntenéd, hogy melyiket veszed igénybe, vagy egyáltalán igénybe veszed-e bármelyiket.


A kombinált teszt eredményeként csak egy kockázatbecslést, egy arányszámot fogsz kapni, pl. a Down esélye a jelenlegi terhességedben 1:1500-hoz.

Ha alacsony kockázat jön ki, akkor általában nem javasolnak további vizsgálatot, közepes esetén szekvenciális szűrés vagy NIPT, esetleg amniocentesis, magas esetén pedig alapból amniocentesist szoktak javasolni.

2021. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha mész Prenára, minek kell a kombinált teszt?
2021. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért bejelentkeztem oda, mert ha esetleg magas kockázatú leszek, akkor legyen időpontom Prena tesztre, hogy biztosra vegyük, hogy semmi baj. Az orvosom ezt tanácsolta.
2021. ápr. 12. 18:29
 8/19 anonim ***** válasza:
De csak akkor mész el, ha a kombinált teszt magas kockázatú?
2021. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem igazán világosítottak fel ez tény, eléggé felszínesen. Lehet, hogy végeznek aminocentézist, lehet hogy nem. Én úgy gondoltam, hogyha nem ajánlják fel az aminocentézist(mert az orvos azt mondta, hogy lehet nem végeznék el a vetélési kockázat miatt), akkor elmegyek Prenára. Ez egy opció, majd holnap többet tudok.
2021. ápr. 12. 18:33
 10/19 A kérdező kommentje:
Sőt a nőgyógyász azt is mondta, hogy a 38 évem nem is olyan idős, hogy feltétlenül indokolt legyen az aminocentézis, hiszen vannak 40-es anyukák is, akiknél jobban szokták elvégezni. Én ezzel meg nem teljesen értettem egyet, így bejelentkeztem Prenára.
2021. ápr. 12. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!