Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van olyan köztetek, aki...

Van olyan köztetek, aki állami és magán genetikai ultrahangon is volt, ha igen miért és mi volt a különbség?

Figyelt kérdés
Esetleg azért, mert valaki nem volt megelégedve az államival és elment magánba is, vagy mondjuk másik terhességnél már az egyiket vagy másikat választotta.
2021. ápr. 21. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Többször voltam - több gyerekkel - itt is ott is. Volt több fogadott dokim, az néha a kórház(ak)ba küldött, meg egyszer azért mentem külön csak UH-ra, mert a 12. heti genetikai vizsgálat csak 5 perc volt és túl gyorsnak éreztem. De a magán helyen sem találtak semmit hálIstennek :) Úgy tudom egyébként, hogy az UH-kezeléséből is van mindenfajta vizsga, tehát a magán nőgyógyászod mondjuk lehet, hogy szuper jól császároz vagy kezel ki bármiből, de nem feltétlenül profibban tud vele megvizsgálni, mint egy szonográfus.
2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első babámat elvesztettem, most 24 hetes de a terhességem elejétől magánba járok, hogy biztosan tudjam minden rendben van a babámmal.

Sztk-s orvosok mindig félvárról vették nálam a vizsgálatokat, a genetika szó szerint nem volt több 5 percnél.

Magánban ez 30 perc minimum és alapos vizsgálat.

Nekem nagyon fontos, hogy ha baj van azt időben észre vegyék. Ezért egyértelmű a magán. Nem kockáztatok

2021. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a különbség kb mint a tescos pipifasírt és a wellington bélszín között.


Államin nem mondtak semmit, pár perc alatt lezavarták. Magánban fél óra, kapok rengeteg képet, és kis lefűzött füzetecskét is a mérésekkel.

2021. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én az első terhességnél államin voltam minden vizsgálaton, de most a másodiknál közel a 40-hez jelentkeztem a Tritonlife Medical Köpontba a 2.genetikai ultrahangra. Szeretném, hogy alaposak legyenek és jó minőségű gép legyen.
2021. ápr. 21. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
A 12. hetire államira mentem, 25 percig vizsgáltak és aztán - bár mindent rendben találtak - tökre nekem estek, hogy az életkorom miatt mindenképpen menjek genetikai tanácsadásra. Aztán nagyon utánajártam ennek és úgy döntöttem, hogy kihagyom. (Kiderült, hogy ez csak papíron "tanácsadás", valójában a magzatvíz mintavétel "bevezetője".) Aztán több szakemberrel is beszéltem (szülésznő, nőgyógyász, védőnő), akik szintén nem gondolták életbevágónak a genetikai vizsgálatokat, de a megnyugtatásomra ajánlottak egy jó magán szonográfust, mondván hogy a gépe is jobb, mint az állami, meg hogy "jó a szeme", tapasztalat a rendellenességek kiszúrásában, úgyhogy ezzel áthidalhatom azt, hogy nem megyek más genetikai kivizsgálásra. Ezért mentem a 2. genetikai ultrahangra ehhez az úrhoz. Ő 10' alatt megvizsgált és még grátisz egy pillanatra át is kapcsolta a gépét 4D-re, így láthattam a baba arcocskáját is. :)
2021. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!