Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő mindig ruhában és...

A védőnő mindig ruhában és cipőben mér, titeket nem zavarna hogy így nagyobb súlyt ír a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
Meg az első mérésnél levont egy kg-t a ruha miatt, azóta meg nem. Meg egyik alkalommal 2 kg-val kevesebbet mért mint én itthon reggel előtte. Így össze-vissza számok vannak a kiskönyvbe. Én itthon mérem magam hetente 1-2szer és teljesen normális a hízás, 1-2 deka hetente. Nem egyszer mínusz 2, aztán plusz 3, aztán megint kevesebb. Ennek így mi értelme? A vérnyomás a másik, mindig magasabb mint itthon amit mérek. 🤦🏽‍♀️Nem látom értelmét oda járkálni.
2021. ápr. 22. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem vágóhídi mérlegelés. A lényeg hogy kiszűrjék a hirtelen nagy súlyváltozást vagy a hirtelen megemelkedő kóros vérnyomást. Sokan ezt nem tudják megtenni otthon vagy éppen agyilag képtelenek rá.
2021. ápr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is fura volt. Én első alkalommal mondtam is neki,hogy ruhában és cipőben nem a valós eredményt kapjuk. Azt válaszolta, hogy nyáron meg úgyis kevesebb lesz a ruha. Végü lehet is igaza van.
2021. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig levont egy kilot.
2021. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a lényege, hogy magadhoz képest ne hízz hirtelen.
2021. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tok mindegy hogy ruhában és cipőben vagy 60 kiló, vagy minden nélkül 58: a lényeg az, hogy az adott méréshez képest mennyit változik a súlyod. Ha ruhádtól 60 vagy, a következő mérésnél meg 65, 5 kilót híztál. Ha ruha nélkül 58 , a következőnél meg 63, az szintén 5 kiló.
2021. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
De, gyűlöltem. Főleg, hogy tavasz végén kezdtem el hozzá járni és télen szültem. Igen nagy különbséget mutatott a mérleg a nyári szandi+kisruha és a téli bakancs+farmer+pulcsi között. Szólt is az orvosom a vége felé, hogy lassabb ütemben hízzak..
2021. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Bennem most felmerült a kérdés, hogy akkor te szívesen levetkőznél a védőnő elött, hogy mérjen?!

Én biztos, hogy nem....


Sosem problémáztam ezen 😃 az pont senkit nem érdekel, hogy grammra pont hány kiló vagy, hanem azt nézi, ne legyen nagy ugrás )akár pluszba akár minuszba) az előző mérés óta...

2021. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom ősszel, télen melyik 7-8-9 hónapos kismamának lenne kedve le fel vennie a csizmát, pulcsikat stb..
2021. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem is kéne mérnie, attól nem fogok kevesebbet vagy többet enni. Amúgy 2 kg-t híztam a 19.hétig, de az ő hülye mérése szerint az előző mérés óta 5 kg-t. 🙄 mert előtte kevesebbet mért
2021. ápr. 22. 10:47
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

9: a kutyát nem érdekli hogy mennyit eszel magadra, ha nem vagy cukorbeteg, a te problémád utána úgyis. Ami viszont fontos ilyenkor, hogy ha egy hónap alatt tíz kilóval vagy több, akkor felmerül a gyanú, hogy az víz, és akkor keresni kell az okát. Ennyi a lényege a védőnői mérlegelésnek.


Ezt pedig nem fogja a bakancs meg a ruha befolyásolni olyan mértékben.

2021. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!