Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12 hetes genetikai tanácsadásr...

12 hetes genetikai tanácsadásra kell mennem! Mennyibe kerül a kombinált teszt? Nem szeretnék magzatvíz vételt!

Figyelt kérdés
A korom miatt kell mennem!

2021. ápr. 22. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindenholás az összeg , így ott kellene érdeklődni ahová mész majd, esetleg a Google tud segíteni ha a helynek van honlapja.
2021. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én pl Pesten voltam a Czeizelben.

Genetikaia ultrahang es kombinált teszt együtt 48ezer Ft volt.

2021. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nem találtam meg az árat, ezért kérdeztem itt. A pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati klinika Genetikai tanácsadójába megyek, van honlapjuk, de árak nincsenek feltüntetve! A védőnőm is csak kb. 15.000.- Ft-ról beszélt!
2021. ápr. 22. 14:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is végigfutottam, de én vértesztet sem akartam csináltatni, mert minek. Csak százalékos esélyeket tudnak mondani és én nem akartam kockáztatni azt, hogy végigparázom a terhességet, mert van valamire X% esély, aztán világra hozok egy makk egészséges gyereket. Szülészünk mondta, hogy a praxisában volt nem egyszer, hogy orvosi tanács ellenére megtartottak gyerekeket és születésükkor kiderült, hogy tök fölöslegesen nyírták volna ki őket, mert teljesen egészségesek.

Ő speciel nem is javasolta a magzatvíz mintavételt, mondván hogy sokszor a beavatkozás nagyobb kockázatot jelent, mint egyes kimutatható rendellenességek gyakorisága, ráadásul tapasztalata szerint nem ritka a hibás mintavétel sem (pl. hogy az anya szöveteit mintázzák meg), ami fals eredményhez vezet - nyilván. A legabszurdabb az, amikor olyan rendellenességet akarnak vele kimutatni, ami vetéléshez vezethet, miközben maga a vizsgálat is ahhoz vezethet. Ja, kösz.

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a korom miatt meg kell említenie a genetikai teszteket, de a terhesgondozás önmaga és annak minden eleme egy választható dolog, senki nem kötelezhet arra, hogy ezeken részt vegyek, akárki akármit is mond. Különösen nem kötelezhetők a fizetős vizsgálatok.

Védőnőnk szerint pont a vizsgálat kockázatossága miatt a magzatvíz mintavétel csak akkor lehet esetleg indokolt, HA a 12. genetikai ultrahangon valami nem stimmel ÉS vérből is kijön valami rendellenesség.

A nőgyógyász tanácsa az volt, hogy ha nagyon parázok (nem kifejezetten...), akkor érdemes egy olyan szonográfust felkeresni, akinek jó gépe van, mert az UH gépek felbontása is nagyban számít a rendellenességek kimutathatóságában és a kimutatható rendellenességek 90%-ának van vizuális jele.

Én a 12. genetikai UH-ra még SZTK-ba mentem és ott a szonográfus - hiába találta teljesen jónak az embriót - elkezdte mantrázni nekem is, hogy a korom miatt kötelező a genetikai tanácsadás, csak amikor felhívtam a megadott telefonszámot, kiderült hogy ők azt értik ezalatt, hogy ismertetik a magzatvíz mintavétel előnyeit és utána rögtön le is veszik a mintát. Ebből köszönöm, nem kértem és semmi probléma nem lett belőle.

2021. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, végre egy válasz, ami korrekt, nem ijesztő! Ahogy olvasgattam a témában, én is valami ilyesmi képet kaptam a dologról! Akkor első körben elmegyek a kötelező uh-ra, a többit pedig mérlegeljük a Férjemmel! Feleslegesen nem szeretnék idegeskedni sem!
2021. ápr. 22. 15:14
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekem sajnoa a verifi anyai vérből vett, dns nél kijött a Dawn kór, uh n csak az áramlásnál volt eltérés, nyaki redő nagy könyv szerinti, orrcsont a helyén. A hasbaszuri nem fájt, nem kellemes.

Nem pihentem, emelgettem a 11kg os fiam semmi bajom nem volt, egy kis görcs sem.

Úgy hogy műtéttel lett befejezve a terhesség.

2021. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4-es,megkérdezhetem hány éves vagy? Bocs Kérdező:)
2021. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs, hülye vagyok, a Kérdezőt kérdezném, hogy hány éves?Előző voltam
2021. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mennyi a kombinált teszt. Ha az UH részét megcsinálják állami kórházban és csak pluszban a vérvétel van, az olyan 15 ezer környéke. Ha az UH is magánintézményben van, akkor 40-60 ezer között.


A kombinált teszt egyébként a Down-sy-s magzatok kb. 85-90%-át tudja kiszűrni. Nálunk a kórházban ponst most született egy Down-os gyerek, normális tarkóderő, normális orrcsont, kombinált tezst alacsony kockázat és mégis.


Én inkább anyai vérből végzett szűrést csinálnék. Abból a legolcsóbb, ami csak Down-ra szűr, az 75 ezer Ft. A legdrágább (ami több rendellenességet is kimutat), az 220 ezer környéke. Ezeknek a találati aránya majdnem 100%.


De a kombinált teszt és az anyai vérből nézett teszt is csak szűrőteszt, azaz ha kóros az eredmény, meg kell erősíteni magzatvízvétellel, csak az alapjén lehet terhességmegszakítást csinálni 12. hét után.

2021. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6 os vagyok, azt elfelejtettem, hogy biopsziánál vért is vesznek az anyától, hogy a magzat dnsét ne keverjék össze az anyájéval, abban az esetben ha lány a magzat.
2021. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!