Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan működik a terhesgondozá...

Hogyan működik a terhesgondozás, és védőnői szolgáltatás igénybevétele? Megállapítja a terhességet a nőgyógyász, és ő elküld a területileg illetékes védőnőhöz? Terhesgondozásra - államiba - csak a területileg illetékes helyre mehetek?

Figyelt kérdés
Hogyan működik a gyermekorvos választás? Honnan tudja meg a gyerekorvos és védőnő, hogy megszületett a baba, és jöhetnek? Bocsi, nem szültem még :)

2021. júl. 15. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Államiba csak oda mehetsz, ahova tartozol. Ha megállapították a terhességet, az ott kapott papírral felkeresed a védőnőt. A gyerekorvosról vele tudsz beszélni. Ha megszületik a baba, a kórház értesíti a védőnőt és a gyerekorvost is.
2021. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Először a nőgyógyászhoz mész, ő megállapítja a terhességet.

Ha van szívhang, kapsz egy papírt, amivel mehetsz a védőnőhöz, elvileg ő mondja a továbbiakat (na nálunk pl annyira nincs képben, hogy az fáj). Ő adja a kiskönyvet.


Trimeszterenként van egy labor és egy uh. Ez a kötelező.


A terhesgondozás pedig azt takarja, hogy 4 hetente kell menni a nőgyógyászhoz, aki annyot csinál, hogy megkérdezi hogy vagy, meg a kiskönyvbe beírja a vizsgálatokat (labor, uh).


Védőnőt nem valaszthatsz, az csak a tartózkodási helyed szerinti lehet.


Gyerekorvos szabadon választható, csak azt kalkuláld bele, hogy hazamenet után ki kell mennie házhoz, nagy távokat nem tesznek meg.

(Nekünk pl ez úgy lett kiküszöbölve, hogy a körzetis lett beírva, ő pl ki sem jött házhoz, nekem kellett bevinnem az 1 hetes gyereket, majd utána azonnal váltottunk.


Nálunk a kórház pl nem értesítette őket, én szóltam a védőnőnek, aki meg szólt a gyerekorvosnak.

2021. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Felkeresed a nőgyógyászt, ő megállapítja a terhességet, következő vizsgálatot majd mondja mikor lesz.

Keresd ki, ki a területileg illetékes védőnő, fel kell hívni, elmész hozzá, kiállítja a kiskönyvet, és minden további teendőt el fog mondani, segít abban is, hogy mit hol tudsz elintézni.

A gyerekorvost ráér még kiválasztani, a védőnőt is megkerdezheted kik közül választhatsz. Nekem pl csak a védőnő felé kellett jeleznem a választásom, ő együtt dolgozik a dokival, és jelezte felé.

Ha majd megszületik a gyermek, fel kell hívni a védőnőt és a dokit is. Védőnőt én 2x is hívtam, amikor megszületett, illetve amikor biztos volt a hazamenetel, de ezt is meg lehet előre beszélni vele, hogy mikor hívd. Dokival is érdemes beszélni, hogy a recepteket (K vitamin, D vitamin, popsikenőcs, lázcsillapító kúp, orrcsepp, fürdető, ha szükséges, tápszer) kiviszi-e hozzád, vagy a férjed elmegy érte, vagy hogy szokás, de lehet, hogy ezt is tudja a vedőnő. 🙂

2021. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!