Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák! Új fogászati rendele...

Kismamák! Új fogászati rendeletről szeretnék segítséget kérni!?

Figyelt kérdés
Nem jutottam még el a kötelező fogászati ellenőrzésre, viszont bejött ugye ez az új fantasztikus rendelet, miszerint kötelező az oltottság vagy PCR teszt. Én nem oltattam be magam, az okokba nem mennék bele, viszont nyilván az sem szuper dolog, hogy folyton tesztért fizessek, ha esetleg vissza kell menjek.. Kinek mi a véleménye erről? Mivel ez kötelező vizsgálat, vajon így is kötelezhetnek az oltásra? A válaszokat előre is köszönöm!

2021. aug. 11. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Csináltatsz egy pcr tesztet. Azzal mehetsz. De ja...gusztustalan egy dolog az biztos. Én még épp időben eljutottam az éves kontrollra. Kártyám is csak azért van, mert csináltattam vérvizsgálatot, ami pozitív lett. Egy hónap múlva lejár. Hogy utána mi lesz velünk azt nem tudom...
2021. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te sem szeretnéd beoltatni magad? Hány hetes terhes vagy, ha megkérdezhetem?
2021. aug. 11. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

A kötelező fogászati ellenőrzés alatt azt érted, ahova első trimeszterben megy az ember? Olvasgass itt, csomóan nem mennek el, semmi nem fog történni, ha kihagyod.

(Az orvostól persze elvárjuk, hogy a szánkban turkáljon úgy, hogy lehet, betegek vagyunk, de nyilván tegyenek velünk kivételt, mert terhesek vagyunk...)

2021. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem kötelező ez a vizsgálat.
2021. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz semmi, ha nem mész :)

Fiammal sem és most sem voltam.

32 hetes vagyok.

Az éves vizsgálatok (fogkő leszedés) mindig pont úgy jött ki, hogy a terhességem elött voltam.

Nem oltatok, kartyám sincs, en meg nem vagyok hajlandó fizetni egy tesztért...

2021. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a fogászati vizsgálat. Egyik terhesség alatt sem voltam.
2021. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 3-as . Tudod van olyan , hogy egészséges ember vagy szerinted már nincs ? Ja mert csak tünetmentes hordozók vannak … jó , hogy nem minden orvosi vizsgálat előtt mikor semmi bajom nincs ! fizetek egy 15 ezer forintos tesztet , mert annyira tele vagyok a pénzel .
2021. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na várjunk csak, én eddig tévhitben éltem volna? Nem kötelező? Csak ugye szerepel a kiskönyvben, emiatt rákérdeztem a háziorvosnál, nem mondták, hogy nem lenne kötelező. Ha nem megyek el, a későbbiekben (pénzügyi tekintetben, csed, gyed, gyes, anyasági támogatás) nem jelenthet gondot?
2021. aug. 11. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint irtam, semmi baj nem lesz...


Csed/gyed a munkád után jár, nem a vizsgálatok után.

Anyaságihoz meg 4db pecsét kell. Védőnő, nődoki... siman meglesz tőlük.

2021. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező!Semmi hátrány nem ér,ha nem mész el.Semmi köze az ellátásokhoz amik szülés után járnak.Csed,gyed munkaviszonyhoz kötött,az anyaságihoz pedig csak a 4pecsét kell,tehát ha összesen 4x látott orvos (nőgyógyász)a terhesség alatt akkor már jár.
2021. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!