Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magánorvos se fogadhat már el...

Magánorvos se fogadhat már el hálapénzt?

Figyelt kérdés
2. babámat is ugyanannál az orvosnál szeretném szülni. De ő anno is azt mondta annyit adok amennyit gondolok.
2021. szept. 20. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Maganorvos pláne, így is szép fizujuk van,mindig is pofátlanságnak tartottam a halapenzt.
2021. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Örülök hogy már nem köteles az ember pénzt adni.
2021. szept. 20. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, be sem mehet, az én orvosom kerek-perec megmondta, hogy nem mehet be a kórházba hívásra csak a munkaidejében, sok szerencsét kíván a szüléshez, ha gondolom mehetek egy másik kórházba is nyugodtan, mindkét szóbajövő helyen nyugodt szívvel bíz a kollégáira mert rendesek. Most már nem az van, hogy “amennyit gondolsz” hanem nem adsz és pont, az ügyeletessel szülsz aki ott van.

1-2 kórházban még volt ilyen hierarchikus rendszer, hogy volt pár kivételes orvos aki így is bemehetett, vagy van amelyik számlát ad arról, hogy rendelkezésre állt, de nekem 2 orvos is azt mondta, hogy mire szülök december-januárban már több mint valószínű, hogy erre sem lesz lehetősége senkinek.

2021. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyeletesnek eddig sem volt szokás adni, mostantól sem kell sőt nem lehet, a saját orvosodnak sem adhatsz, cserébe ő sem mehet be amikor szülsz, max ha szerencséd van akkor éppen ő az ügyeletes de akkor sem adhatsz neki.
2021. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. szept. 20. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Kezdd el elfogadni a gondolatot, hogy nem azzal az orvossa fogod a szülni a második babábat, nem csak pénzt nem adhatsz neki, hanem be sem hívhatod, ugyanis a munkaidőn kívül nem tartózkodhat a kórház területén.
2021. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Így nem zavar egy kicsit sem,legalább azt a plusz százezret is a gyermekemre költhetem.
2021. szept. 20. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akihez magánrendelésre mész, az nem láthat el TB alapon. Tehát, ha épp bent van a kórházban, akkor sem nála szülsz.
2021. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

De utáltam amikor ezt mondta az orvos, hogy annyit adok amennyit gondolok.

Ha 20.000- re gondolok annak örülne? A harmadik alkalom után már rákérdeztem konkrétan, hogy mennyi a tarifája a szülésnél. Nekem is jobb, hogy mire készüljek.

Ha nem ügyletes a kórházban amikor szülsz akkor nem fogadhatja el.

Az enyém nem volt ügyletes de akkor még csak pedzegették ezt a törvényt.

Mindegy vasárnap szültem ő bejött hozzám de a többi beteget nem volt köteles ellátni mert nem ő volt az ügyletes hiába kérlelték ott a kismamák, hogy császározza meg mert nem bírja a fájdalmat már.

2021. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen,100 ezer alatt már húzták a szájukat,keveselték. De azt nem nézik hogy havonta is fizetsz nekik.
2021. szept. 21. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!