Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált szűrés köztes kockázat?

Kombinált szűrés köztes kockázat?

Figyelt kérdés

Kombinált teszt eredményünk Down szindrómára 1:605 lett. Életkorom(30 leszek) és a nyaki redő vastagsága miatt, ami nem érte el a 3mm tartományt de közel lett hozzá, 2,9 mm.

Természetesen megyünk tovább, de mesélne nekem olyan aki volt már ilyen helyzetben?

Valamint rengeteg rémtörténet jött most felém, hogy kijön egy negatív eredmény és még is évek múlva kiderülhet, hogy pl fogyatékkal élő lesz? 🙁 van ennek egyáltalán valami bizonyított alapja?

Köszönöm



2021. okt. 7. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

605 hasonló eredményű terhességből 1 lesz downos. Ez azt is jelenti, hogy 604 meg egészséges. Azért remélem érzed, hogy még így is jóval nagyobb az esélye annak, hogy egészséges gyereked lesz, mint hogy nem.


A kombinált teszt meg arra szűr, ami oda van írva. Attól még lehet autista vagy bármi más. Nem lehet mindent terhesség alat kimutatni, nem a down az egyetlen fogyatékosságot okozó eltérés a világon.

2021. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze érzem, hogy van ennél rosszabb is. Erre részre most megteszünk mindent, hogy tisztán lássunk. A kérdésem második fele nem egészen erre irányult.
2021. okt. 7. 19:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem mire irányult.
2021. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Prena tesztet csináltatnék.
2021. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A Prena teszt nem kérdés nálunk sem, van rá időpontunk . Lehet nem fogalmaztam jól. Inkább az a kérdés, hogy valakivel történt e tényleg ilyen verzió, hogy a nyaki redő mérete miatt megszületése vagy évek múltán jött elő valami más gond.
2021. okt. 7. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A vastag nyaki redő tipikusan olyan eltérés, ami elsősorban triszómiákra utal, ezek biztos nem évek múlva jönnek elő, ha a magzat élve is születik, azonnal szembe fog tűnni legkésőbb születéskor. Másfelől pedig szívvel kapcsolatos rendellenességekre utalhat, de ezt is kiszűrik a 18. heti következő genetikai uh-n. A lényeg, hogy attól nem kell tartanod, hogy egészségesnek tűnik majd születéskor, aztán 1-2 évesen beüt a mennykő, ami a kromoszóma illetve a komolyabb szívrendellenességeket illeti. 18. heti uh-ra javaslom, hogy Hajdú Krisztinához kérj időpontot az Istenehegyire majd. Én is hozzá megyek 2 hét múlva. Egyértelműen ő a legjobb ezen a területen.
2021. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dowos babám redője 1.6 volt orrcsont is volt áramlás mutatott eltérést.Ismerősnek magas nyakiredő, áramlás eltérés és egészséges baba. A biztos csak a genetikai teszt, nekem a verifi mutatta
2021. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, minden eset egyedi, sajnos, nem lehet jósolni ebből. Az én gyerekem mozgásfejlődési gonddal küzd, emiatt ismerünk, látunk siker és tragikus sztorikat.


Sajnos olyat is, ahol vastag nyakiredő után negatív prena lett, majd eseménytelen terhesség és szülés után másnap a gyermekorvos egy listát hozott minor anomáliákról, vagyis hogy mégis valami génhiba van a kicsinél, amit a prena nem vizsgál. Kromoszóma eltérést nem találtak a kicsinél, lassan kétéves és nincs diagnózisa, csak mozgásában és értelmi képességeiben elmarad. Úgyhogy járnak vizsgálatról vizsgálatra és reménykednek hogy egyszer nevet kap a probléma.


De olyat is tudok, ahol vastag tarkóredő és (még AFP vizsgálat alapján) abortusz javaslat után egészséges gyerek született, és most 17 évesen is makkegészséges.


Drukkolok nektek!

2021. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok és külön köszönöm, hogy őszinte válaszokat kaptam :) nyilván az egy sok közül simán benne van de bevonzani sem akarom. Sajnálom a negatív történeteket 🙏
2021. okt. 7. 20:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, én ismerek ilyet, 1:400-hoz lett down-ra a kombinált teszt, utána amniocentézis kimutatta, hogy nem down-os, megszületett és kiderült, hogy fogyatékos, szerintem egyébként véletlen egybeesés, a terhesség alatti tesztek nem mutatnak ki mindent.
2021. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!