Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor ettél utoljára cukorterh...

Mikor ettél utoljára cukorterhelés előtt?

Figyelt kérdés
Többféle verziót hallottam, a védőnő este 6-ot mondott, a tájékoztató listában (amit tőle kaptam) 7 óra van. Előző két gyerekemnél (8 és 17 éve) csak annyi volt, hogy reggel éhgyomorra kell menni. Így is aggódok, hogy kihányom, mert reggeli nélkül savat hányok. De így lehet, hogy már éjjel is. Nálatok hogy volt?

2021. okt. 21. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindegyik alkalommal este 6 után már nem ettem. 12 órát mondtak nekem az sztk-s időpont foglalós hölgyek is. Vizet ittam még éjjel, de amúgy semmi mást. Nem tudom mitől függ amúgy a dolog, mert mindkét terhességemkor ezt az időt tartottam, mégis idén hányingerem lett tőle, pedig semmiben nem volt másabb, mint az előző. És cukros sem lettem időközben.
2021. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban, olyan 8 körül ettem utoljára. Reggel 6:30-ra mentem. Az eredményem kb. tökéletes lett, maga a terhelés is simán ment. Én is "vártam", hogy majd rosszul leszek, de semmi baj sem volt.
2021. okt. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán éhgyomorra mentem.Nemkem nem mondták soha,hogy máshogy kellene csinálni,pedig 4 gyerkőc van.Az a cukros lötty nagyon rossz,de ha az első 10 percben bent bírod tartani, akkor utána már szerintem nem jön vissza.Nekem egyszer nem sikerült,így másnap vissza kellett menni megismételni.
2021. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 körül vacsiztam, jó lett az eredményem.
2021. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az első terhességemnél majdnem végig rosszul voltam. Amikor a cukoterhelésre mentem, nem maradt bent. Lehúztam, kiültem a vároba, majd futottam a wcbe. A másodiknál megúsztam a rosszulléteket, így eleve kömmyebb volt. Akkor bent bírtam tartani, de nagyon nehezen. Most megint rosszullétes hányásos a terhességem. De most főleg akkor, ha nem eszek, illetve ha édeset eszek. Az cukros dolgok kb fél-egy óra után olyan savat csinál, hogy kijön minden. Ha nem eszek semmit, akkor is mindig hánytam valami savas epés cuccot. A háromból ez a leg “rosszullevősebb” terhességem. Egyszer korán vacsoráztam, gondoltam, már nem eszek későn, jó lesz az reggel, de sajna az éjszaka közepén ki kellett szaladnom. Szóval ilyen körülmények közt nem jósolok sok kellemeset. Szóval, ha este 6-kor eszek utoljára, lehet, hogy reggelig nem fogom bírni, nemhogy a terhelés végéig. Ettől jobban félek, mint a szüléstől.
2021. okt. 21. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Vigyél egy fél citromot.Ha megittad,és kijöttél picit harapj bele,(csak annyira,hogy egy pici leve kijöjjön)elveszi azt az édeskés, keserű ízt,utána végig szagolgasd,esetleg nyalogasd.Hülyén hangzik,de nekem sokat segített,a kihányós eset után tanácsolta a védőnő.Attól a pár csepp citromlétől nem változik az eredmény,viszont lehet,hogy segít.Nekem is aktuális lesz hamarosan megint.Én is utálom már a gondolatot is.
2021. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem javasolták, hogy vigyek egy citrom levét magammal kifacsarva, és öntsem a cukros vízbe. Így egész iható volt.

Utána ittam még vizet, ezt a vérvételes hölgy tanácsolta.

Előző napi étkezésre csak azt mondták, ne egyek túl sok édességet

2021. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, viszek citromot. De nem az a baj, hogy édes az íze és attól lenne hányingerem, hanem rengeteg savam lesz tőle, az meg mindig kijön ha sok. Már sokszor belefutottam, hogy jóízűen ettem valami cukrosat, mert megkívántam, de egy idő után mindig kijött a savtól.
2021. okt. 21. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!