Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt - kinek...

Kombinált teszt - kinek milyen eredménye lett, és végül beigazolódott-e a rendellenesség?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sokan küzdenek azzal a problémával - ahogy mi is - hogy megkapják a kombinált teszt eredményét, és ott állnak egy arányszámmal, de nincs mihez hasonlítani.


Jó lenne, ha lenne néhány eredmény, amiben esetleg lehet kapaszkodni, megnézni, hogy kinek milyen értékek mellett milyen valós eredménye született.


Éppenezért nagyon jó lenne ha ide összeszednénk néhány eredményt. Nem csak az arányszámot, hanem az alábbiakat is:

- PAPP-A értéke MoM-ban,

- szabad béta-hCG értéke MoM-ban,

- tarkóredő mérete,

- anya kora a vizsgálatkor,

- ülőmagasság,

- megállípított Down, Edwards, és Patau-szindróma kockázat,

- és nem utolsó sorban, hogy végül a baba tényleg érintett volt-e bármelyik szindrómával?


Kérek mindenkit, hogy a lehető legpontosabban adja meg az értékeket. Köszönöm!



2021. okt. 26. 14:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kezdeném is a saját eredményeinkkel:

PAPP-A: 0,245 MoM

Szabad béta-hCG : 3,309 MoM

Tarkóredő: 1,49mm

Anya kora: 29 év

Ülőmagasság: 64,00mm


Kockázat a Down-kór előrfordulására: 1:82

Kockázat az Edwards-kór előrfordulására: 1:20000

Kockázat a Patau-kór előrfordulására: 1:9451


Ultragangon minden rendben volt.


Végleges diagnózisunk még nincs arról, hogy valóban érintett-e a baba Down-szindrómával.

2021. okt. 26. 14:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak aránypárt fogok tudni írni, mert a papírokat már felraktuk a padlásra, legalábbis az ilyen jellegű dolgokat. 1:6 volt az aránypár.Uh a genetiaki tanácsadáson is mindent rendben találtak, amniocentézis pedig teljesen tisztázta a helyzetet.Teljesen egészséges babánk született.
2021. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Javasolnám, hogy írd oda a magzat korát is a vizsgálat időpontjában.

Egyébként szerintem nem baj, hogy nincs mihez hasonlítani, mivel ezek csak arányszámok. Cseszhetem ha a 20ezerből én vagyok az az 1, akinek beteg a gyereke, és mázli, ha mondjik 20 hasonló paraméterekkel rendelkező terhességből a 19-ben vagyok, akinek meg nem.


De természetesen nem áll semmiből megosztanom a kért információt.


PAPP-A: 2,44 MoM


Szabad béta-hCG : 3,18 MoM


Tarkóredő: 1,7 mm


Anya kora: 37 év


Ülőmagasság: 68,70 mm


Terhességi kor a mért biometriai adatok alapján: 12 hét 2 nap



Számított kockázat a Down-kór előrfordulására: 1:4523


Kockázat az Edwards-kór előrfordulására: 1:20000


Kockázat a Patau-kór előrfordulására: 1:20000



Ultragangon minden rendben volt. És előtte a Prena alap is negatív lett Down-ra.

2021. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

Csináltass Prena tesztet,vagy amiocentézist.

A kolléganőmnek,1:6 volt az eredmény down-ra,bőven 3 feletti tarkóredővel,és ciszták voltak a baba agyában ,veséjében.Mondta a doki,hogy olyan rossz az eredmény,hogy az amniocentézis szinte már csak protokoll az abortuszhoz.(nem tartották volna meg betegen)

Egészséges, okos 8 éves nagyfiú már.


Most hiába mondja itt 150 anyuka,hogy nekik rosszabb eredménnyel is egészséges a babája,ha pont a tied nem az.

2021. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3. A magzat korát az ülőmagasságból számítják. Persze ha ebben komoly eltérés van, az nem jó, utalhat pl. Edwardsra.

4. Csináltattunk Prenát, de nem volt elég magzati DNS, így sikertelen lett. Mivel mindenképpen meg akarjuk tartani, az amnio 1%-os kockázatát is magasnak talájuk, így ez kilőve.

Sajnos az a baj, hogy a kombinált teszt eredményét nem jól értelmezik az emberek. Ha magas kockázati kategóriába kerülsz, akkor valójában arányszámtól függetlenül minimum 10%-os eseélyed van arra, hogy valóban fennáll a rendellenesség. Orvosi szaklapokból vett infók alapján ennyire jön ki a valóban pozitív arány a magas kockázatú csoporton belül. Másik vizsált csomportnál az arány volt 30% is. Éppen ezért lenne érdekes megvizsgálni azt, hogy kinek milyen eredmény jött ki, és kinek milyen eredménnyel fordult elő valóban rendellenesség a babánál.

2021. okt. 26. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég dns, a prenat ingyen megismetlik
2021. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6. bizony, de majd csak 2-3 hét múlva vennének vért hozzá, és onnan még 1 hét az eredmény. Ugyhogy inkább visszakérjük a pénzt, és az orvosunk fog egy másik orvossal együtt alapos ultrahangvizsgálatot végezni.
2021. okt. 26. 16:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Hmm, nekem azt mondták ismétlés esetén következő héten már veszik is a vért.. Eredmény nekem úgy lett hogy kedden levettek, pénteken délelőtt kész is volt
2021. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem nagyon sokan küzdenek azzal a problémával - ahogy mi is - hogy megkapják a kombinált teszt eredményét, és ott állnak egy arányszámmal, de nincs mihez hasonlítani."


Nem igazán értem, hogy mit akarsz.

Az egész kombinált tesztnek az a lényege, hogy baromi sok terhesség adatai alapján kiszámolták, hogy az adott értékek előfordulása mellett mekkora a a kockázat az adott rendellenességre.


Tehát az 1:82 arány annyit jelent, hogy 82 olyan terhességből, ami azonos paraméterekkel (tarkóredő, CRL, orrcsont stb.) rendelkezik, 1 magzat Doen szindrómás.


Ennél jobban már hova akarod értékelni?


Ha a Prena értékelhetetlen, mert kevés a magzati DNS, akkor meg lehet ismételtetni, vagy visszakérni a pénzt és másik fajta tesztet csináltatni.


Megjegyzem: önmagában a kevés magzati DNS miatt értékelhetetlen NIPT eredmény magasabb kockázatot jelent aneuploidiákra.

2021. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12 hetes ultrahangon már egyáltalán nem csak az ülőmagassága alapján számolják a korát. BPD, HC, AC és FL alapján.
2021. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!