Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért olyan nagy baj ha a...

Miért olyan nagy baj ha a lakcím szerinti védőnőhöz megyek?

Figyelt kérdés
Másik megyében dolgozom és mivel nem szeretnék napi 200 km-ert ingázni, ezért kivettem egy szobát, ahol hétköznap alszom. Viszont szülni mindenképp "otthon", a lakcímem szerinti kórházban fogok, tehát azt a védőnőt kerestem fel. Rögtön azt kérdezte, hogy a lakcímemen alszom ténylegesen-e. Ez miért olyan fontos? Férjem ott lakik és én is minden héten hazamegyek. Ha már nem fogok dolgozni, akkor 100%-ban ott leszek és oda viszem haza a babát is, ott lesz ágya, mindene. Miért baj, hogy őt hívtam? Miért ilyen fontos ez nekik?

2021. nov. 2. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Mondd azt neki, hogy ott éd ott leszel a babával is, jelenleg 2 laki vagy, utána nem leszel.



Pl nekem a lakcímem a szüleimnél volt, hétvegente náluk voltam szinte minden vagy minden 2. Hétvégén, egyébként a férjemmel 60 km-rel arrébb volt a lakhelyünk.


Nekem a 60 km-rel arrébb lévőhöz kellett volna menni.


Végül úgy alakult, hogy 2 védőnőm volt.

A mert megintcsak a lakcímemre nem költöztem be, csak a babával.. oda kelett mennem, ahol voltam

2021. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Hivatalosan ahhoz a védőnőhöz tartozol, ahol életvitelszerűen élsz. Ha egy héten csak 1x alszol otthon, akkor nem az a tartózkodási helyed. Ha havonta mész haza, hiába nem szerepel a lakcímkártyádon a munkahelyi lakcímed, akkor is az életvitelszerű lakcím az az, ahol leginkább megtalálható vagy.

Az eseted speciális. Ha elmagyarázod a helyzetet neki, akkor tud majd reagálni, hogy ilyenkor mi a teendő. Szerintem így is úgyis az otthonod körzetije lesz a megfelelő megoldás. Főleg hogy idővel otthon leszel már a szülés előtt is.

2021. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tényleges lakhely szerinti a körzetes, nem a bejelentett.

De ezt könnyen rövidre zárhattad volna, ha megmondod, hogy oda szülsz.

2021. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Enis 2 laki voltam. A védőnőt az érdekelte hova viszem a babat, es nem hogy hol alszom.
2021. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!