Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Amikor még terhesség alatt...

Amikor még terhesség alatt jön ki a védőnő lakáslátogatásra, akkor is leméri a testsúlyomat, haskörfogatomat, vérnyomásomat és néz baba szívhangot, kitölti a kiskönyvet vagy a lakásban néz szét mindenhol, mire számítsak, hogy készüljek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Téged nem fog méregetni, de még csak a kiskönyvedet sem kéri el.

Csak a házat nézi, kötelező papírjait tölti ki. :)

Leültünk a nappaliba és beszélgettünk igazából. Megnézte a baba szobáját és kész.


(legalábbis nálunk így volt)

2021. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1. babánál megnézte a babaszobát, megsimogatta a cicákat és lelépett. A kicsiknél ki se jött, csak megkérdezte, változott-e valami. 😄
2021. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Leült és kitöltötte a kiskönyvet, megmérte a vérnyomásom. Kérte a magasságom, súlyom. Kért toxoplazmára is vizsgálatot a cicák miatt.
2021. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az volt, mint az egyesnél.
2021. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzánk kijött, akkor körülnézett. Nem méricskélt semmit.

Rám szólt, hogy szabaduljak meg a kutyától és a macskától, mert szerinte egyik sem való egy újszülött mellé. Amikor mondtam neki, hogy az állatok maradnak, akkor hisztizett egy sort, aztán lelépett.

2021. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam körbe se nézett. Bejött, leült a konyhaasztalhoz, kitöltötte a papírjait, adott támogatáshoz igazolást, aztán kb ment volna. Úgy kérdeztem, hogy amúgy gyerekszoba nem érdekli, vagy valami..? Előtte kb 3 napig steril tisztára vakartam a teljes lakást, mert azt hittem, hogy meg fogja nézni, mindenki ezzel riogatott, de nem törődött vele. Pedig még macskánk is van. (Az sem érdekelte)
2021. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk meg ki sem jött végül terepszemlére 😀 (Ami azért lepett meg, mert az elején még arra is felhívta a figyelmemet, hogy nem szabad alkoholt fogyasztani, ugye tudom 😂)

Azt mondta majd keressem kb. 2 nappal az után, hogy hazaengedtek a babával a kórházból, és akkor megbeszéljük mikor jön.

2021. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk sem jött ki végül, de azt mondta nem kötelező, első gyerekes anyukáknak fel szokta ajánlani, hogy kijön megnézni, kell-e még esetleg valami. Udvariasan nem tudtam visszautasítani, így megbeszéltünk egy időpontot 36. hétre, amikor már nem dolgoztam - de ennek örömére a gyerek is úgy döntött, hogy akkor már találkozna velem, úgyhogy írtam neki aznap reggel, hogy ne jöjjön, mert én már a kórházban vagyok. Második gyereknél már nem is ajánlkozott, hogy kijön.
2021. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De jó nektek, én most várom a 2. babámat, kb 3 hete volt kint nálunk, nemrég költöztünk és most jutott el.

Erre közli velem, hogy akkor nemsokára kijön, megnézi hova hozzuk haza a babát... 🤦🏽‍♀️


Rengeteg minden változott 3 hét leforgása alatt 😃

2021. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ki se jött, 38 hetes voltam mikor ide költöztünk, védőnő váltás, akkor jött ki mikor a baba hazajött. Azóta sem volt, 3 év alatt.
2021. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!