Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen terhességi tanfolyamra...

Milyen terhességi tanfolyamra jár(sz)tatok, aki persze jár(t)?

Figyelt kérdés

A 15. hétben járok (első terhességem) és most kell edöntenem, kiválasztanom ezeket. Viszont külföldön nagyon sokféle van, mindegyiknek nem hiszem, hogy van értelme (számomra), mint pl. csak egyet megnevezek: yoga-meditáció (alapjáraton nem érdeklődtem soha ezen dolgok iránt).


Ti milyen tanfolyam(ok)ra jártok/jártatok?



#Terhességi tanfolyam
2022. jan. 20. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Semmilyenre.
2022. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem jártam. Miért kellene terhesen meditálnod, ha amúgy nem szeretsz? Babagondozás, elsősegély tanfolyamnak látom értelmét, esetleg szülés felkészítés, bár nekem császár volt, úgyhogy felesleges lett volna.
2022. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyenre.

Úgyis minden máshogy lesz, mint ahogy az ember képzeli.

Nekem úgy volt, hogy indítják, tulhordás miatt.

Napokon át erre készültem, ezzel kapcsolatban olvasgattam, Mondhatom hogy ezzel keltem és ezzel feküdtem, ehhez képest a kitűzött nap hajnalán magától beindult.

2022. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyenre, terhesgondozásra jártam és gén tesztet végeztettem. Akkor olyanra menj ahol megtanítják,hogy kell pelenkázni,fürdetni vagy szoptatni, nekem ezek jól jöttek volna szülés előtt még friss fejjel😅
2022. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősegély tanfolyamra mentem el, ha ne adj isten gond lenne, akkor legyen esélyem ne csak ott állni pánikba esve.
2022. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én csak arra gondoltam járni, ahol megtanítják ezeket a légzés gyakorlatokat, amik szüléskor kellenek, elvileg segít, ha úgy csinálod, ahogy mondják, tanítják. Erről tapasztalatok esetleg?


A baba gondozásával kapcsolatban: mikor hazajövünk, kapok segítséget egy hétre, aki megtanítja, hogyan kell pelenkázni, fürdetni stb a babát, nem csak engem, a férjemet is ugye, sokszor az apukát először, mert az anyuka még lábadozik. De ez csak egy hét, mármint persze nagy segítség, de aki sosem babázott, annak nem tudom, hogy elég e? Biztos vannak erre is tanfolyamok, mint mindenre. 😅

2022. jan. 20. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Antenatal es confident birthing classra mentunk ketten a ferjemmel, en meg egy elsosegely tanfolyamra is.

Nagyon hasznos abbol a szempontbol is, hogy megismerhettem az itteni rendszert, mikor kell pl elindulni a korhazba (nalunk pl ha nem eleg elorehaladott a dolog nem is vesznek fel az osztalyra) vagy hogy pontosan hogy is nez ki az elso par nap, mikor ki jon megnezni a babat,engem, ilyesmi.

Elmondtak, hogyan zajlanak a kulonbozo szulesek, a szules fazisait, mikor kapsz oxitocint (mert itt nem adnak csak indokolt esetben) milyen fajdalom csillapitasi lehetosegek vannak (melyiknek mi lehet a hatranya), mik a legjobb vajjudasi/kitolasi poziciok, tenyleg mindent lefedett a dolog es meg a csecsemo gondozasrol is szo volt. Sot konkretan meg azt is elmondtak, hanyan vannak a mutoben csaszarkor, ki hol all es mi a feladata. Szerintem rettento hasznos volt, nagyon felkeszultnek ereztem magam es raadasul az egyik szuleszno aki tartotta az oktatast, pont szabad volt amikor beertunk a korhazba felismert minket es o segitette vilagra a babankat.


En amugy jartam heti egyszer kismama tornara is, ott volt egy 10 perces meditacio szeru dolog a vegen, az se volt rossz, de meglettem volna nelkule is

2022. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Semmilyenre. Légzést már megtanultam panikbeteg ként 😊
2022. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok megint. Gyakoroltam autogén tréninget is, meg légzéstechnikát is otthon. Tudod mit segített szülésnél? Én sem 😂 Ordítottam az oxitocin által kiváltott fájásoktól. Próbáltam lélegezni 😂 Ami hasznos volt még az elsősegélyen kívül, az egy online intimtorna tanfolyam volt 😊 A babagondozásban nem segít, de abban igen, hogy könnyebben menjen a kitolás, és ne is szenvedj odalent túl nagy károkat.


7-es, melyik országban nem adják az oxit? Ott akarom szülni a következő babámat 😂

2022. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!