Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért van az, hogy az idősebb...

Miért van az, hogy az idősebb nőknél nagyobb az esély a magzati betegségekre?

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyunk keseredve, hisz eddig nem jött össze a baba, de most újra próbálkozunk…35 vagyok kitudja mikor jön össze, viszont minden orvos és ismerős a magzati betegségekkel traktál…már félelmemben lassan nem is merek majd szülni…pedig sosem volt a családban semmilyen genetikai rendellenesség…

2022. máj. 10. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert a te petesejtjeid azóta ott vannak, mióta megszülettél. Jóval több káros hatás érte már őket, mint egy 20 évesét, és öregebbek is.
2022. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért riogatnak, mert ott vannak a statisztikák, hogy a genetikai rendellenességek összefüggnek a korral, de ez még nem egyenes út ahhoz, hogy betegen szülessen egy 35 év feletti nő gyereke. Erre kár rástresszelni, mert akkor még azért sem jön össze a baba. Részt kell venni genetikai vizsgálatokon, mikor ott lesz az ideje és ennyi. Fel a fejjel, nem kell készpénznek venni, amit mondanák, de persze homokba se dughatjuk a fejünk
2022. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt a kérdésedre a választ fél perc alatt ki lehet guglizni, ehhez nem kell a Gyakori...

Másrészt meg állítsd le az ismerősöket. Az orvosok miatt meg sajnállak, ha tudsz, válts.

Szintén 35 vagyok, napjaim vannak a szülésig.

Tavaly kezdtünk a babaprojektbe, én kb. le is mondtam a dolog sikeréről, mert azoknak a korombélieknek a környezetemben, akik most vállalnák az első babát, nem igazán jön össze.

Ehhez képest első próbálkozásra sikerült.

Aztán mire kaptam időpontot a dokihoz, elkezdtem vérezni. Megint lemondtam mindenről, gondoltam túl szép is lett volna. De kis progeszteronpótlással rendeződött minden. Azóta álomterhesség. Semmi sem nehéz, minden flottul megy még ma is, nem is jöttek úgy fel a kilók, mint amire számítottam... Az orvosok is folyamatosan dicsérnek, meg azzal jönnek, hogy majd a következőnél...-pedig másik baba sajnos tuti nem lesz.

Szóval ne add fel, persze a korral romlanak az esélyek, de ez nem kötelező érvényű dolog azért.

Mindenesetre a genetikai tanácsadás azért indokolt, és ne sajnáld a pénzt a drágább szűrővizsgálatokra sem.

2022. máj. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Anyukám 37 volt, mikor születtem, fizikailag és mentálisan egészséges vagyok, köszönöm. A barátom és a volt felesége mindketten 35 évesek voltak, amikor a lányuk született, aki nemcsak gyönyörű, de rendkívül okos is. Egy régebbi kollégám anyja 40 volt, amikor a lánya, és 45, amikor a fia született. Mindketten teljesen egészséges felnőttek voltak.

N

2022. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Úgy mellesleg nemcsak az anya, az apa kora is számít, de nem törvényszerű.

N

2022. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A korral sajnos romlik a petesejtek minősége. A 35 még nem vészes, inkább 40 felett. Keress egy másik dokit, aki nem ijesztget, hanem segít kideríteni, hogy miért nem jön a baba! Ha régóta próbálkoztok, érdemes meddőségi centrumot felkeresni! A rendellenességek pedig már jól szűrhetők, korszerű vizsgálatok vannak.
2022. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha terhes leszel, mindenképpen csináltass olyan vizsgálatokat, ami kimutatja, van-e valamilyen - genetikai is - baja a leendő babának. És ha van, elveteted.
2022. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az még kb semmi, hogy nagyobb az esély problémára...1-2vel több vizsgálat és ennyi.
2022. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!