Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gyakoribb vizsgálatokkal...

Gyakoribb vizsgálatokkal vajon megelőzhető lett volna tragédia?

Figyelt kérdés

A 30.heti nagy UH után az anya nem járt nőgyógyásznál, szülni tervezett csak bemenni. Néhány nappal a kiírt dátum előtt nem érezte a babát mozogni, a kórházba bemenve közölték, hogy nincs szivhang.

A végső diagnózis: lepényelhalás.



2022. máj. 16. 06:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%

Több mint valószinű igen, megelőzhető lett volna, hisz amint látják hogy valami ntm oké, felveszik osztályra és ha kell azonnal kiveszik a babát

Nálunk is ez történt, annyi különbséggel, hogy engem már osztályra sem vettek fel, azonnal műtő

Kb 1napunk lett volna hátra, és egyikünk sem éli túl... így a 33. héten megszületett a lányom

2022. máj. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem rólam van egyébként szó, hanem egy nagyon közeli rokonomról. És bár tudom hogy nincs hozzá közöm, de én is anya vagyok, ezért az ilyen tragédiák nagyon megérintenek lelkileg. Ez az illető azt mondja, hogy nem lehetett volna segíteni gyakoribb vizsgálatokkal sem. De én emlékszem arra, hogy amikor én voltam terhes, akkor az orvosom az utolsó másfél hónapban már hetente látni akart, hasi ultrahang és CTG is volt mindig. És szerintem pont az ilyen esetek elkerülése miatt, nem pusztán azért, mert a pénzemet akarta.
2022. máj. 16. 06:56
 3/33 anonim ***** válasza:
46%
Nekem orvosom sem volt, mégis elmentem heti egyszer ctg-re a 36. héttől a helyi sztk-ba. UH nekem sem volt, csak amikor a végén befektettek mert nem indult be magától. Nem tudom, hogy a lepényelhalás ctg-n kimutatható-e, de talán a baba szívhangja nem lett volna olyan jó? Nem értek annyira hozzá...
2022. máj. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez akkor előzhető meg ha minden nap megy az ember ami ugye nem megoldható.

Nekem pl nem kellett mennem, csak CTG-re hetente egyszer, ultrahang a 37. héttől nekem nem volt. 41. héten csak a terminus túllépés miatt néztek rá.

2022. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Azt nem tudom, hogy a lepényelhalás mennyire látszik előre, de azért szerintem ritka, hogy csak úgy csináljanak áramlásvizsgálatot, ha nincs különösebb oka. Én magánkórházba mentem szülni, ott volt a terhesgondozásom is, és a 36. héttől a heti CTG-kért már nem kellett fizetnem, de UH pl nem volt akkor már, csak egyszer csináltunk egy flowmetriát, amikor furcsa lett a ctg-görbe, meg egyszer a terminus túllépés után volt egy UH, csak hogy lássák, minden rendben van-e, és kb ennyi, utána már tényleg csak szülni mentem be. Lehet, hogy lett volna valami baljós előjele a dolognak, ha hetente ránéznek az orvosnál, de lehet, hogy 2 nappal a vizsgálat után is megtörténik a baj. Szerintem ez olyan dolog, hogy tudni nem lehet, mi lett volna, ha gyakrabban megy vizsgálatra, viszont az anyának nyilván jobb érzés az a gondolat, hogy nincs felelőssége ebben. A veszteséget így is-úgy is neki kell feldolgoznia, most már tökmindegy, hogy megelőzhető lett volna-e vagy sem.
2022. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%
Bocsi, de az a szó, hogy lepényelhalás, orvosilag nem értelmezhető. Ha lepényLEVÁLÁSRA gondolsz, az nem előzhető meg semmivel.
2022. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
Mivel nem vagyok orvos, fogalmam sincs, hogy egyáltalán mennyi idő alatt fejlődik ki a lepényelhalás. Ha gyorsan, akkor szerencse kell, hogy a heti vizsgálaton kiszűrjék, gáz van. Vagy ha korai stádiumban nem látszik.
2022. máj. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nekem a 35.héttől pl csináltak minden héten a CTG után àramlásvizsgálatot is.

100 százalékosan biztosan nem lehet kijelenteni, hogy nem lett volna meg a baj ebben az esetben sem, de legalább egy kicsi esély lett volna. Kicsivel több, mint a semmi.


Közeli rokonom volt a kisfiú, nagyon fáj nekem ami történt :(

2022. máj. 16. 07:47
 9/33 A kérdező kommentje:

5, novemberben szültem a maternityn.

Orvosa válogatja, de az enyém a 35.héttől ragaszkodott a heti CTG után az uh-hoz, amin nézett áramlást. Problémamentes terhesség volt. És annyira a fülemben van most is, ahogy mondja: jól van, szép a lepény még mindig.

2022. máj. 16. 07:49
 10/33 anonim ***** válasza:
94%
Hiába pontoztok le, olyan kifejezés, hogy lepényelhalás nincs. Lepényleválás és lepényelégtelenség van. A lepényelhalást nem lehet előre látni és megelőzni sem. A lepényelégtelenség meg nem azonnal vezet elhaláshoz, így annak vannak jelei. Pl. Ha ez állt volna fenn, akkor a magzatnak kisebbnek kellett volna lennie, mint a terhességi kor alapján várható lenne.
2022. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!