Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 23 hetes kismama vagyok, 160g...

23 hetes kismama vagyok, 160g szénhidrát diétára fogtak terhesen. 5 kg híztam kb eddig,cukor mérés eddig még nem történt protokoll szerint 24-28 hét között lesz majd,családban nincs cukor beteg nekem jók az eddigi eredmény vizelet,vérkép. Akkor mért?

Figyelt kérdés
Mért kell szigorú terhességi cukor diétát követni nem ha még meg sem állapították?
2022. máj. 19. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ki fogott erre? És ő mit mondott, miért? Ezt neki kell e megindokolnia
2022. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

De ki fogott diétára? Az sem mindegy. És ő nem mondta, miért? Ja nem, miért nem kérdezted meg?

Én nem tudom.

2022. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ki fogott diétára? És mivel indokolta, ha még nem voltál cukorterhelésen?
2022. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ired nincs vagy túlsúlyod?
2022. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

160g szénhidrátot én nem nevezném diétának. Ha normálisan étkezel, akkor jó eséllyel amúgy sem léped át jelentősen. Én 80 kg-os testtömeg mellett viszek be naponta 160g szénhidrátot, ez kell nekem a súlytartáshoz. Utoljára diétázni 95 kg-nál kezdtem el, akkor kezdtem 140g-mal, a végén 120g-nál hagytam abba és álltam be a 160-ra.

Tehát én arra gondolok, hogy nem diéta jelleggel mondták neked ezt a 160 grammot, hanem hogy ez egy kb. normális érték, állj be ennyire, és akkor kellő mértékű lesz a súly gyarapodásod. Vagyis kb. ugyan azt jelenti, mintha azt mondták volna, hogy ne egyél túl sokat, mert túlságosan meghízol. Csak a gramm az egzakt, a "túl sok" meg nem, ezért szeretik manapság inkább így megadni az irányelveket.

2022. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Diéta jelleggel mondtak mert rajta a terhes kiskonyvbe hogy 160g ch diéta illetve cukor beteg minta ettrendet kaptam
2022. máj. 19. 21:34
 7/16 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem azt mondta erre figyeljek hogy tartsam nehéz betartani de nem lehetetlen. Aztán beszélt a cukor betegségről mért nem csináltak meg 18 hetesen a cukor terhelést

Mondtam erre azért mert én sem és a családban sincs cukor beteg és a protokoll szerint engem 24-28 héten kell cukor terhelést végezni úgy mint általában a legtöbb kismamának

Terhesgondozáson mondtak

Előtte a babanal minden héten más rendellenességet fedeztek fel,amit másik kórházba köztük genetikai tanacsadason nagy szűrésen kizártak mindent utána jött az hogy a babával oke de nekem 160g ch cukor diétára kene rá álljak mai naptól

2022. máj. 19. 21:38
 8/16 A kérdező kommentje:

5 kilót hiztam a 24 terhességi hétre amire azt mondtak teljesen jó

Terhesen 160g ch elég szegény én tudtommal csak akkor fognak ilyenkor diétára ha nagyon indokolt

Hiába kérdezek bármit nem mondd semmit nagyrészt az orvos ha kérdezek vagy mondok is bármit nem érdekli oket

Különben sincs idejük kint 4-5 órát ülünk kismamáknak idoponton felül mire behívnak utána 10perc alatt letudjak ha nincs uh kontroll

2022. máj. 19. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora súlyról indultál? Valami kockázatod van?
2022. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

66 kilorol indultam most vagyok 71 kg

Nincsen kockázatom magzatviz levétel is volt 99% kizártak mindenféle rendellenességet is

24 éves kismama vagyok

2022. máj. 19. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!