Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 24 hetes cukorterhelésnél...

24 hetes cukorterhelésnél mennyi a normális érték? A leleten nincs referencia tartomány megadva a 60 és 120 perces eredménynél. Pénteken voltam ezen a vérvételen és csak jövő hét elején tudok visszamenni az orvoshoz az eredménnyel.

Figyelt kérdés
Első vérvételnél 4,1 az eredményem, ami teljesen jó úgy tudom. 60 perces 8,2 mmol/L, a 120 perces pedig 6,5. A cukor megivása utána kis picúrkám nagyon aktívan rugdalózott. Féltem őt. Igyekszem vigyázni és figyelni arra, hogy mit eszek, a mozgásra is.
2022. máj. 21. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

A 120 perces érték egy kicsit határérték, de még nem vészes.


Ebben a cikkben van egy táblázat, azon meg tudod nézni az értékeket:

[link]


Az orvosod majd el fog mindent mondani ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy jobban kell majd figyelned a táplálkozásra, az is lehet, hogy ajánlani fogja, hogy konzultálj egy diabetológussal. De az is lehet, hogy azt mondja a többi adatod ismeretében, hogy nincsen szükség semmilyen egyéb odafigyelésre, vagy diétára.

2022. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Ajánlom a terhességi cukorbetegség csoportot a facebookon.
2022. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon figyelek az étkezésre. Inkább főzeléket főzök, leveseket. Sok gyümölcsöt és zöldséget eszek. Főleg gyümölcsöket és zöldségeket kívánok. Kenyeret is csak minimálisan eszek, de abból is magvas vagy teljes kiőrlésűt.


Minden más jó volt a leleten, határértéken belül középtájt.


Köszönöm szépen a linket és a Facebook csoport ajánlást! Mindenképpen megnézem.

2022. máj. 21. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

1-es vagyok


Az, aki lepontozott, megírná, hogy miért tette? Nem kötekedésből, csak szeretném tudni, hogy mit írtam mellé, vagy mi az, amit rosszul tudok/gondolok?

2022. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom egyes, szerintem korrekt voltál.
2022. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 120 perces értéke azért nem egészen határérték.

Elvileg 7,8-tól szokták diétára fogni a kismamát.

2022. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért határérték, mert később a terhesség vége felé ez csak magasabb lesz.nalam is első mérés normál volt terhesség végére cukros lettem.
2022. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

A terhességi hiperglikémia már figyelmeztető jele lehet a terhességi cukorbetegségnek. Nem feltétlenül, de normális orvos fokozottan figyelemmel kíséri az olyan kismama állapotát ilyen téren, akinek ebbe a sávba esik az értéke. 5,6 és 7,8 között beszélünk egyébként erről, tehát a kérdező értéke ebbe a kategóriába sorolandó.


Nem írtam, hogy diétázzon a kérdező egy szóval sem. Konkrétan így fogalmaztam:


"Az orvosod majd el fog mindent mondani ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy jobban kell majd figyelned a táplálkozásra, az is lehet, hogy ajánlani fogja, hogy konzultálj egy diabetológussal. De az is lehet, hogy azt mondja a többi adatod ismeretében, hogy nincsen szükség semmilyen egyéb odafigyelésre, vagy diétára."


Nagyon zavaró, hogy adok egy korrekt választ és utána olyanok húzzák le, akik még arra sem veszik a fáradtságot, hogy rendesen értelmezzék azt, amit írok.

2022. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5,6 és 7,8 között nem beszélhetünk terhességi hyperglikaemiáról….ezek tök normális értékek.


A normál értékek (Magyarországon, ugyanis más országokban más a szűrési protokoll és a határérték is)

-éhgyomri 5,6 alatt

- 120. perces 7.8 alatt

Magyar protokoll pedig nem ír elő 60 perces mérést, így arra referencia érték sincs.

Amerikában, ahol mérnek 60 percest is, ott 10 mmol/l a 60 perces határa, de ott az éhgyomriban szigorúbbak, míg a 120 percesben megengedőbbek, mint a magyar.


A terhességi hyperglikaemia kifejezést egyébként is nehéz értelmezni, mivel itthoni protokoll szerint az, ami nem terhes állapotban csak prediabetes (emelkedett éhgyomri cukor és csökkent glükóztolerancia), az terheseknél már cukorbetegségnek számít.


A te értekeid jók. Bizonyos esetekben szükség lehet a későbbi ismétlésre, jellemzően a 30-32. Hét között, de erről szakorvosnak kell dönteni, alapesetben nem indokolt minden terhesnek.


Persze az egészséges táplálkozás fontos, pláne terhesség alatt, de ez közelében sincs a terhességi cukorbetegségnek….

2022. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm a 120 percesnél ami 7,4 lett is húzta a száját
2022. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!