Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikorra kéne újra időpontot...

Mikorra kéne újra időpontot kérnem a nőgyógyászhoz? Fontos, hogy a vérvétel eredményét azonnal lássa?

Figyelt kérdés

10+5 hetes terhes vagyok. Egy hete voltam nőgyógyásznál, akkor adott beutalót vérvételre, EKG-ra, meg 12. heti ultrahangra. Azóta a vérvétel eredménye megvan, ultrahangra és EKG-ra július elején megyek.

Amit nem tudok, hogy mikor kéne hozzá legközelebb mennem. Én úgy gondolom, hogy megvárom még a két júliusi vizsgálatot, és utána.

Háziorvosnál pár napja voltam, mert a védőnő elküldött, hogy pecsételtessem le vele is a kiskönyvet, de akkor még pont nem volt meg a vérvétel eredmény, szóval így utólag látom, hogy ezt jó hülyén intéztem, várhattam volna amíg az megjön, csak nem gondoltam így végig. Most nem tudom, hogy a vérvétel eredménnyel mi legyen, ráér július elején megmutatni a nőgyógyásznak, vagy mindenképpen így "frissen" kéne látnia valami orvosnak?

(Amúgy szinte minden értékem határon belül van, egy pár pont a határon, meg a húgysav kicsit kevesebb, de minden más okénak tűnik.)

Szóval szerintetek kérjek időpontot még most a nőgyógyászhoz, vagy ràér júliusban a másik két vizsgálat után?



2022. jún. 23. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ráér, főleg ha semmi drasztikus eltérés nincs a vérképben! Minimális eltérés normális terhességben!
2022. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Simán ráérsz majd visszamenni hozzá, ha megvolt a 12. heti genetikai UH.
2022. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te is meg tudod nézni az eredményed, ha nincs benne semmi, akkor nincs teendő. Ha valami gázos, akkor felhívod a dokit.
2022. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az fel sem merült benned, hogy netán felhívd a dokit és megkérdezd ezt TŐLE?
2022. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Sztk doki, adott ugyan egy számot, de aztán láttam, hogy az a sima kórházi telefonszám, folyamatosan a várakoztató zenét hallgattam, és hogy minden vonal foglalt. Legutóbb konrétan 26 percen keresztül. És ez ugye pénzbe is kerül.

Az fel sem merült benned, hogy ha nem tudsz valamit, akkor normális hangnemben kérdezed meg? Értem, hogy az anonimitás kihozza ezt a stílust sokakból, de hihetetlen mennyire magas lóról kommunikálnak itt páran egymással.

Mindenki másnak köszönöm szépen a választ, akkor várok júliusig.

2022. jún. 23. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanitt tartok (10+4), és én csak júliusban a 12. heti UH után megyek vissza a nőgyógyászhoz.
2022. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő nézte meg, írta be a könyvbe (volt egy olyan rész, hogy első trimeszteri vérvételi eredmények), ő nem látott semmit így a doki csak a követkő alkalomnál látta. A második vérvétel eredmény nem lett jó, beírta és mondta, hogy hívjam fel az orvost, nézzen rá. Nem friss történet, 5 múlt már a gyerek, nem tudom most mi van a kiskönyvben vagy hogy működik így a covid mizéria után, anno így csináltuk és sose szólt senki egy rossz szót sem 🙂.
2022. jún. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, en maganorvoshoz járok, de nálunk ugy volt, hogy 8 hetesen mentem terhesseg megállapító vizsgálatra es mar ott mondta, h legközelebb majd csak 16 hetesen kell visszamennem. Közben volt egy 12.heti genetikai uh máshol, en e-mailben elküldtem neki az eredményt, de ahogy mondom, ez nem állami, igy lehet a te esetedben ez mas. Viszont ha nincs semmi gond, akkor raersz menni. Az elso varandossagomnal is ugyanígy volt, hogy 8.heten megállapította a terhességet, volt egy genetikai uh, majd 16 hetesen kellett ujra elmennem.
2022. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!