Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Korai kombinált tesztnél...

Korai kombinált tesztnél alacsony PAPP-A érték mindenképp rosszat jelenthet?

Figyelt kérdés

Korai vérvételem volt (9+4 hetesen, így a genetikai uh még nagyon odébb van.

Megkaptam EESZT-re a vérvétel eredményét, és bár írták rajta, hogy ez uh nélkül nem értékelhető, azért rákerestem, sejthető-e ebből valami.

PAPP-A: 0.486 UI/L

Free B-HCG: 56.25 UI/L

Külföldi szakoldalakon csak MOM-ban emlegetik ezeket az értékeket, és ha egy kalkulátorral jól váltottam át (a leleten nem szerepeltek MOM értékek), akkor a PAPP-A csak 0.215 MOM, amiről azt találtam, hogy nagyon-nagyon alacsony.

A free B-HCG viszont normális lehet, ha jól néztem (1.2901).


Volt valakinek hasonlóan alacsony PAPP-A értéke, és mi lett a végkifejlet?


33 éves vagyok, első terhességem 7 év próbálkozás után (lombikkal), ami miatt nehéz nyugodtan élvezni az állapotomat, és nem foglalkozni semmivel...



2022. júl. 28. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is alacsonyabb az érték (PAPP-A: 0,592 MoM, szabad B-HCG: 0,316 MoM). Nekem annyit mondott a genetikus, hogy a későbbiekben fennállhat toxémia gyanú, de egyébként minden rendben.
2022. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem alacsony volt 0.35

Már azóta megszületett. Többet figyeltek ránk mert azt mondták okozhat gondot,esetleg kisebb is lehet a baba mert arra utalhat,hogy a méhlepény nem megfelelően táplálja a babát

A terhességgel nem volt gond, a baba is 3326g volt 39+1 re programozott császárral egészségesen született

2022. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A te PAPP-A-d majdnem 3x annyi, mint az enyém, és azt olvastam, 0.5 fölött tök normális ez az érték. Szóval ez alapján a tiéddel semmi gond sincs. 🙂
2022. júl. 28. 15:51
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm neked is a választ.


Közben találtam egy oldalt, ahol terhességi hét és nap alapján lehet megnézni, milyen ez az érték. Az alapján 9+4 hetes terhességnél az én PAPP-A értékem a normál tartományban van.

Persze azért így is izgalommal várom a genetikai uh-t, de azért egy kicsit megkönnyebbültem.


Az utókor számára azért belinkelem, hátha másnak is jól fog jönni:

[link]

2022. júl. 28. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy még kérdezek... De végülis mi lett az eredmény? Hasonlóan vagyok és nagyon megijedtem az első terhességemnél sokkal nagyobb volt ez az érték. Előre is köszi ha még ránézel.
2023. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minden rendben volt az értékkel, jó lett a genetikai uh eredmény. Azóta pedig meg is született a kisfiunk, egészséges, 7 hetes jelenleg. 🙂
2023. ápr. 19. 08:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Jajj köszönöm szépen a választ. Nekem 0.776 a PAPP-A es 50.43 a Szabad Hcg. Remélem az UH is jó lesz ☺️
2023. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és persze gratulálok a kicsihez ❤️
2023. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 🙂 Drukkolok, hogy nálatok is minden rendben legyen!
2023. ápr. 19. 11:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Fú akartam írni aztán teljesen kiment a fejemből, de hátha más is aggódik ezen mint én, és idetalál, az #5-ös vagyok.

Nem szabad semmit sem nézni a neten és kombinálni ezzel kapcsolatban, mert azóta csomó anyukával beszéltem és csak felesleges idegeskedés lesz a vége.

Megkérdeztem az UHn a szonográfust (Győrben a Kyncsben voltam) és azt mondta hogy külön ez az érték semmit sem jelent a többivel, a te személyes paramétereiddel és az UH eredményével kell együtt nézni.

Nekem itt jobb lett a kockázat becslés mint az előző terhességemnél csak csináltam magamnak pár álmatlan éjszakát :)

És azóta persze október végén meg is született teljesen egészségesen a kislányom, szombaton töltötte a 10. hetet.

jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!