Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai vizsgálat hogy működik?

Genetikai vizsgálat hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre is bocsánat ha butaságokat kérdezek! Még csak 8 hetes terhes vagyok, védőnőhöz és dokihoz is jövőhéten megyek, majd ott is megérdeklődök mindent, de azért már nézelődök, hogy mit hogy kellene és egy két dolog nem tiszta.

Ha az SZTK-s dokimhoz megyek genetikaira az ingyenes? És az mennyivel "rosszabb" mint a fizetősök?

Ha fizetősre megyek, az alap csomag is elég lehet? Vagy az kb. ugyan annyit ér mint az SZTK-s ? Melyik kórházat/fajtát ajánljátok?

Bocsi tényleg, de nagyon nem vagyok még képbe ezzel a genetikai vizsgálatosdival, kicsit elvesztem a sok féle-fajta között.

Köszi ha válaszolsz :)



2022. szept. 9. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kórházban ingyenes.

Azt egyénileg kell mérlegelni, kinek éri meg a magán.

Én azért döntöttem a magán mellett, mert akihez mentem, annak sokkal modernebb gépe van, mint a megyei kórháznak, 3-4x annyi időt töltött a magzat vizsgálatával, mint amennyit a kórházban töltöttek volna. (Mindenhol azt olvasom, hogy hamar lezavarják az egyébként ideális esetben 1 órás vizsgálatot.)

Ráadásul az orvos olyan szaktekintélynek számít ezen a téren, hogy úgy gondoltam, ha ő alaposan megvizsgál, nyugodtabb lehetek utána.

Persze így már sosem tudhatom meg, a kórházban mennyire lettek volna alaposak, tényleg igaz lett volna-e a szóbeszéd. Mindenesetre a 2. genetikaira is magánban fogok menni.

2022. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Van genetikai ultrahang és genetikai vérvizsgálat. Utóbbi minden esetben fizetős, míg az előbbi kiskönyv szerint “kötelező” (bár én valahogy lemaradtam az utolsóról :D ) és államiban ingyenes.

A fizetősökből sokféle-fajta van, neked kell mérlegelni, hogy melyik éri meg, van e ok az aggodalomra pl volt e a családban bármilyen rendellenesség, vagy szükséges e a korod miatt.

A sima kombinált tesztet ami 3 dologra szűr de nem 100%osan megbízható (én ezt választottam és minden rendben volt rajta is meg a gyerekkel is) nekem magánban ahol a genetikai ultrahangot is csináltattam megcsinálták 10ezerért. A prena-nifty stb nagyon drágák, de többnyire tűpontosak. Bénulásos betegséget azonban nem szűrnek.

2022. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kérsz vérvizsgálatot, akkor egy sima ultrahang.

Leméri a combcsont, nyaki redő, stb méreteit.

Ha eltérést tapasztal, úgyis szól.

Mivel én 35 felett szültem, a 12. Heti genetikai vizsgálatok mellett vérvizsgálatot is kértem, nifty-t, azt magánban csinálják 40ezer ft volt akkor.

A 18. És 30. Heti genetikai uh már sztk-ban volt, sima uh, a doki méreget.

Mondjuk az én dokim jónak számít, megbíztam benne, csak a korom miatt akartam szűrést, amúgy a 12.heten is jó lett volna a körzetis.

2022. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én is a sima kombináltat néztem. Akkor ezesetben nem kell elmenni a sima dokimhoz?! Illetve az megfelelő úgy, ha az elsőt fizetősbe csinálom, a többit meg simán a dokimnál, ahogy írta 3-as? Vagy minden genetikait érdemes magánba csináltatni?
2022. szept. 9. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát genetikai lesz a 18 hetes is, én magánt választottam, mert sokkal alaposabb, mint az sztk-s ahol futószalagon kell vizsgálni és nem jut egy kismamára csak 5 perc.


Ezután TB alapon már csak a 30-32 hetes vizsgálat lesz. Közte semmi sem kötelező. Sokan választanak egy 4D babamozit de ha magánorvosod van, ő nézhet UH-t minden hónapban is, én szerettem így. Szóval azt csak te tudhatod mire van igényed/ mire akarsz költeni.

2022. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én magánban voltam 12.heti genetikai ultrahangon. Pozitívum: alapos volt a doki, és rendes.

Negatívum:A férjem nem jöhetett be,és azt hittem ott jobb a gép,és fejlettebb. Tévedtem. Mint kiderült a Megyeibe ahol ingyenes lett volna, sokkal jobb a gép, ugyan olyan alaposak és végül 14 hetesen a nemét is meg mondták (a magán orvos azért nem mondta meg, mert a baba épp nem úgy feküdt) úgyhogy a sima ingyenes is megfelel én már a következőre nemmegyek magánba.

2022. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!