Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorterheléses vizsgálaton...

Cukorterheléses vizsgálaton miért rossz eredmény a 7,3?

Figyelt kérdés

Diétára fogtak pedig az előző babámmal 7,6 volt és ott azt mondtak 7,8 ig nem szólnak semmit. Továbba minden értékem par tizeddel kevesebb a normálnál ezért vasat kell szednem. Pedig ezalatt a terhességem alatt még jobb a vérképem mint anno és akkor semmit nem szedtem. Ezért nem értem miért ilyen szigorú.

Hemoglobin : 119. Vorosversejt : 4,21 neutrofil : 7,54 . Ezek a csillagozott értékeim.

Cukor 5 , 120 percre 7,3


2022. szept. 16. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Orvos tud erre választ adni, hogy miért veszi szigorúbban. Nyilván az sem mindegy, hogy vasággyal és magzattal együtt 40 kg vagy vagy elhízott kategóriába tartozol. A diéta egyébként nem egy tarthatatlan dolog,sőt tulajdonképpen nem különbözik sokban az egyébként várandósság alatt ajánlott egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozástól.
2022. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nekem pont ugyanilyen lett az eredmény, mint neked. 2 helyi kórház diabetológiáját is felhívtam. Annyit mondtak, hogy ez negatív eredmény, ők nem tudnak velem mit csinálni. Annyit javasoltak, hogy kerüljem a cukros dolgokat, mozogjak többet. Eddig alig híztam, mozogtam is. Jó csoki befigyelt hetente párszor. Most ésszel csinàlom, semmi baja a babának, már 3.trimeszter közepén vagyunk.

Azt is mondták, hogy terhesség alatt az ir állapot sokszor normális, mivel a diabetológus szerint a terhességet megtartó hormonok miatt van. Azt mondták ne aggódjam magam halàlra, mert ez még jó érték.

2022. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemes utánaopvasni a dolgoknak (pl terhességi cukorbetegség fb csoport) mert ez az érték a várandósság előrehaladtával általában romló tendenciat mutat, és a maga vércukorszintek kockazatosak a magzatra nézve.

Tehát a te eredményed valóban nem erte el a határétéket, de mondjuk két hét múlva lehet elérné. Én ezert úgy gondolom, h a dokid így járt el felelősségteljesebben, hogy javasolta az odafigyelést.

A diéta itt nem a koplalást jelenti, hanem egy jól végoggondolt, tartható, változatos etrendet.

(En első várandóssag óta tartom, most masodik alatt jók is lettek a terheleseim, nincs súlyproblémám, es jobban is érzem magam)

2022. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!