Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehet egyszerre járni magán...

Lehet egyszerre járni magán és állami terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az UH vizsgálatokat magánban szeretném mert biztosabbnak érzem, de pl vérvétel, terhelés ilyesmi azt kórházba gondolnám, plusz a szülést is természetesen, ezért keresek olyan orvost aki magánban és a kórházban is dolgozik. :)

Illetve a várandósgondozás 28000 Ft azon a helyen amit kinéztem, ez szerintetek takarja az UH meg az egyéb vizsgalatot, vagy még kell számítani Plusz költségre?


Kivitelezhető így szerintetek, vagy válasszak egyet és akkor vagy ez vagy az? :D

Köszi előre is,

25/L


2023. máj. 28. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Persze. Mindent ott csináltatsz, ahol akarsz, a vérvételek nem is a dokihoz tartoznak.
2023. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatod, de jó ha egyet tudsz, mert szerintem ez az infó nincs meg neked ("ezért keresek olyan orvost aki magánban és a kórházban is dolgozik"). Hogy ha egy nőgyógyász gondoz maganban, ugyanaz a nőgyógyász NEM nyúlhat hozzád papíron államiban csak sürgős esetben.
2023. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akihez magánba jársz nem mehetsz államiba, de két külön orvoshoz járhatsz magába és államiba egyszerre, senki sem tiltja.


Az hogy a terhesgondozásban benne vannak-e a genetikai ultrahangok az orvosfüggő. Van olyan nőgyógyász akinek van arra vizsgája, hogy genetikai UH-t csináljon és van olyan, akinek nincs. Mondjuk a genetikai UH-k szerintem a legolcsóbb helyeken is többe kerülnek, mint 28.000 Ft, szóval ha nem valami irtó kisvárosról van szó, akkor valószínűleg azt külön kell csináltatnod.


Én államira járok, 12 hetesen csak a tb-sen voltam, de 18 hetes UH-ra valószínűleg el fogok menni magánba is. Szerintem az a legfontosabb ultrahang vizsgálat és több szem többet lát alapon jobbnak érzem ha két különböző orvos is megcsinálja. Illetve ettől függetlenül lehet elmegyünk egyszer babamozira majd a 18. és a 30. hét között, mert ott sok idő telik el a két UH között és legalább lesz egy pár szép fotó emlékbe.

2023. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos tényleg nem tudtam, sőt egyik ismerősöm külön kiemelte, hogy mindenképp olyan orvost keressek aki mind a két helyen dolgozik, hogy annál az orvosnál tudjak szülni, aki terhességem alatt magánban gondoz. Valószínűleg akkor ő is rosszul tudta vagy én értettem félre.

Köszönöm szépen az infókat! :)

2023. máj. 28. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőttig így volt, a covid után változtattak, ezzel kiirtva az ún "fogadott orvosi" rendszert.
2023. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4: régen így volt, ahogy az ismerősöd mondta. 2020 óta változott az új szolgálati jogviszonnyal.

Szóval tényleg nem szülhetsz annál akihez magánban jársz ha államiban gondolod a szülést. Az én babám fél éves, számomra ismeretlen orvosnál született.

2023. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, az ő gyerkőcei még Covid előtt születtek, akkor ezek szerint itt volt a félre értés :)

Köszönöm mindenkinek!

2023. máj. 28. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam, ahogy te, párhuzamosan jártam magánba és államiba. Államiban egy borzasztó dokihoz kerültem, minden hülyeségbe belekötött, de így szerencsére meg se vizsgált egyszer se, kb. bementem, felmartam a beutalót a vérvételre és hasonlókra, aztán uzsgyi :)

Viszont én még annyit bonyolítottam, hogy bár a magánorvosom vállalt genetikai UH-ot is, én attól függetlenül elmentem egy erre specializálódott szonográfushoz, biztos ami biztos, a magándokimnál csak a Prenatesztet csináltattam.

A dokim viszont azt ajánlotta, hogy a többi genetikait a kórházban csináltassam, mert ha baj lenne később, akkor nehogy ujjal mutogassanak, az a biztos, ha ők is látják.

Viszont amellett, hogy nem lehet ugyanaz az orvosod magánban és államiban, az is alap, hogy nem lehet fogadott dokinál szülni, legalábbis állami helyen nem, ott max. a szerencsében bízhatsz, hogy normális lesz ügyeletben.

2023. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is! :D
2023. máj. 31. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!