Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mondott már hülyeséget Nektek...

Mondott már hülyeséget Nektek a védőnő a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb fiam, ezért már ismerjük egy ideje a védőnőt. Terhesség alatt 2x voltam nála (39. hétben vagyok), mert egyszerűen mindig felhúz valamivel. Legutóbb azzal jött, hogy annyira fent van a hasam, hogy ez nem normális, nézessem meg. Persze nőgyógyászhoz járok rendszeresen, sőt most már hetente lát. Utána elkezdte mondani, hogy a súlyomra nagyon vigyázzak, sose egyek túl sokat,mert neki milyen nehéz volt egy éve lefogyni, amikor felment 70 kilóig. (ő 15 éve szült, tehát nem a terhesség alatt hízott meg) Legutóbb oltáson futottunk össze a múlt héten, akkor meg azzal jött, hogy vizsgáltassam ki a pajzsmirigyemet, mert meg van nagyobbodva és jajj, mi lesz belőle. Szerinte azért nincs tünetem, mert a szervezet kompenzál. De normális dolog egy 38-39. hetes kismamát ilyenekkel paráztatni? Nem elég stressz maga a szülés, a hazajövetel, a szopi beindulása?

Lehet, hogy én reagálom túl, de mindig ilyen negatív dolgokkal jön az egészségemmel kapcsolatban, amiknek semmi alapja. Hiszek abban, hogy lelkileg is elő lehet idézni egy-egy betegséget, így nem értem, miért mond ennyi hülyeséget. Emiatt kerülöm, ahogy csak lehet. :S Bennem van a hiba?



2011. dec. 4. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi védőnőnk csak hülyeségeket mondott :) Egy ideig mindig felhúztam magam, aztán kitaláltam minden alkalomra egy olyan kérdést aminek utána kellett néznie, mert kapásból nem tudta a választ:) ezután csak azzal foglalkozott, hogy tudjon válaszolni nekem :)

Könnyű szülést, boldog babázást, sok-sok tejcsit kívánok!!

2011. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon tetszik az ötlet! Mik voltak ezek a kérdések? Én is szívesen bevetném ezt a trükköt.:p
2011. dec. 4. 19:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhesség alatt 14 kilót híztam, ezt sokallotta a védőnő. Pedig nem sok, főleg, ha látnátok, gilisztából lettem egy nagypocakos giliszta (abszolút nem voltam kövér).

Második terhesség alatt már másik védőnő volt, ez meg állandóan a lábam szárát nyomkodta, hogy vizesedek-e :) Úgy benyomta mindig, azt hittem a túloldalon jön ki az ujja, aztán közölte velem, hogy ez elfehéredett, úgyhogy igen, vizesedek. (Egy csepp vizesedés nem volt rajtam.)

Ááá amúgy én ezeket csak röhögtem.

Vagyis az elsőnél még néha megijedtem, de aztán lenyugodtam hamar. Másodiknál már erősen bevettem a lesza**rom tablettát :) :)

2011. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl azt mondta a veddonom hogy nem kell a 2 honapos babamnak tisztitani az orrat mert a tuszentessel egyutt kijon aminek jonnie kell!pf ahoz kepest minden masnap kikel orszivoznom a kis orrat mert akkora fikuszai vannak hogy csak amulok,.hogy hogy fer el ilyen kis orrba ekkora fika.nah ennyit a vedonokrol!!
2011. dec. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 34 hetes. A védőnőm közölte nehogy megszüljek hónap végén, mert szabin lesz és elutazik! Hát nem édes! :)
2011. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem csak én vagyok elégedetlen a védőnőmmel. Hát katasztrófa a hölgy. Már én sem járok hozzá rendszeresen, mert állandóan felmegy tőle a vérnyomásom, persze megméri, és közli, hogy vigyázzak, mert ez már kezd magas lenni. És elmondja minden egyes alkalommal, hogy ha ennyi és ennyi lesz az érték menjek kórházba. És ez csak egy a sok közül.

Nem voltam nála már két hónapja, na erre megjelent nálunk. Na erre még jobban kiakadtam. Én tudom, hogy ez a dolga, de annyira utálom.

2011. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém a toxoplazma eredménnyel paráztatott be. 2. baba, már az 1.-nél is tudtam, hogy átestem ezen a fertőzésen, már akkor se kellett ismételtetni, a 2. babánál csak úgy alapból megcsinálták. Persze, hogy megint azt mutatta, hogy átestem rajta, de ott volt a papíron a maradvány antitest mennyisége. Erre a védőnőm jól beijesztett, hogy lehet, hogy újrafertőződtem és azért van maradvány antitest és stb. stb. Tudtam, hogy nem lehet fertőzés jele, de alig vártam, hogy dokival konzultáljak, mert már rémeket láttam :-(

Na, azóta én is elosztom 2-vel, amit mond.

2011. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom, jó régi kérdés, de azért válaszolok. Barátnőm védőnője mindenbe beleszólt, de kb abba is, amihez semmi köze. Mikor kiment megnézni a lakásukat (ami nagyon szép, és tökéletesen alkalmas a kicsi fogadására), beszólt, hogy miért a zöld szín a domináns a baba sarokban, neki az nem tetszik, és miért nem tettek föl több állatkás matricát a falra? Ja, meg abba is belekötött, hogy nem költözik hozzájuk pár hétre-hónapra a nagymama a kicsi születése után, hogy fog így az anyuka főtt ételt enni? Áááá, marhaság....
2012. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!