Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van köztetek olyan pár hetes...

Van köztetek olyan pár hetes kismama, akit nagyon ósdi rossz minőségű ultrahang géppel vizsgáltak meg?

Figyelt kérdés

példának okáért betöltött 8 hetes kismama vagyok utolsó menszi szerint.

hasi ultrahangom volt múlt héten először,és alig látszódott valami a babából, nagyon régi ósdi gép volt, hüvelyi meg nem is volt.

ti nem aggódtatok emiatt? jóval kisebb a babám szerintem később fogant vagy a gép volt régi, tényleg nézni kellett mert olyan homályos volt a képernyő is,

6-7 grav, van írva a papírra..


szóval ti nem izgultatok emiatt hogy nincs egy normális ultrahang gép amivel meglehet kukkantani a babát??!!



2012. márc. 27. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdemes elmenni akkor egy 4D UH-ra, ott tuti minden látszik, és még a korát is rendesen meg tudják mondani.


A hagyományos uh nem mutatta ki hogy beteg a gyerekem (a 4DUH meg igen)21.héten. Előtte hagyományos ósdi géppel néztek.

De nem elrettentésként, szó se róla, csak ha már viszonyítani kell a régi gépek.......szóval érted.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj, biztos később volt peteérés.

2012. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez érdekes! Épp ezért szoktak elsőnek hüvelyi uh-t végezni, mert úgy biztosabban kivehető a magzat helyzete és maga a magzat is! 12 hét után szoktak már nem hüvelyen keresztül!

Az én dokim a 7. héten hüvelyit csinált és mikor a 12. héten mentünk vissza, újra hüvelyit csinált, de akkor mondta, h mivel már jól kivehető legközelebb már sima hasi uh lesz csak.


4D szerintem még kicsit korai. Mert most még egészen pici és embrió fázisban van még. Ha igazán jól kivehető képet akarsz a babádról sztem a 20. hét után érdemes 3 v 4 D -t kérni. Vagy esetleg a genetikai uh-n kérhetsz még, ott úgyis van egy részletesebb uh-zás. De ez egyénfüggő persze, ha szeretnéd, akkor kérheted.

Ha pontosan meg tudtad mondani az utolsó menstruációd első napját, akkor +- 1-2 napra megmondják a szülés várható időpontját ergo, h hány hetes lehetsz éppen.

Nekem 8.-át mondott először az orvosom, a 12. hét után pedig már biztos volt, h 6.-a lesz. Így is lett (persze ez szerencse, h pont aznap meg is született, mert van, h a bébik előbb jönnek v ráhúznak még egy kicsit) :)


boldog babavárást!!

2012. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, kihagytam.....az is kérdés hogy most a kép a lényeg, vagy hogy minden rendben legyen a babával, MERT NEM ELÉG a 20.-ik hét után menni. Tudom hogy most ez nem ide vág, de kicsit jobban túl éltem volna pl a 12-ik héten egy terhességmegszakítást mintsem a 21-en egy szülést..... és mindez az UH-nak köszönhető.

Igen is, nem kell rá sajnálni, el kell menni!!!!

De ha nem tudsz, legalább egy olyan helyet keress, ahol van hüvelyi UH!!

2012. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elmentem egy Uh rendelőbe. Most csütörtökön, 8 hetesen kaptam időpontot a dokihoz, hát én nem vártam meg. Tudni akartam, hogy jó helyen van-e, van-e szívhang, rendben van e a petezsák, stb. Nem bántam meg, 7000 ft-ot megért, hogy mindent átnézzenek, és lemérjenek. Amúgy az én dokimnál is régi gép van, amit utáltam mindig. Így legalább nyugodt vagyok, igaza van az előttem írónak, szerintem egy koraterhességi Uh is (kis túlzással) ugyanolyan fontos, mint egy pl. 18 heti.
2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor legutobb Magyarorszagon voltam, baratnom megmutatta nekem a babavideojat. Megdobbenve tapasztaltam, hogy amit otthon babavideonak hirdetnek es jo sok penzert kapsz egy cedet.... na az en orvosomnak fejlett gepe van, minden alkalom egy "babamozi" es csak a vizsgalatert kell fizetni, a "moziert" nem :)
2012. márc. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sziaSZTOK

biztos nem jár erre senki, de

2 héttel később a kiírásom után voltam újra ultrahangon,9 hetesen 2 naposan és gyönyörűen látszott a baba pulzált a kis szive is, úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva.-

25 mm :-)


úgyhogy még akkor nagyon picike volt de utolérte magát

képet is kaptam

köszi sziasztok !!!!!!!!!!!!!

2012. ápr. 14. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Vigyázz magatokra!
2012. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!