Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti hogy bírjátok a két ultraha...

Ti hogy bírjátok a két ultrahang közt eltelt időt?

Figyelt kérdés

15+1 hetes vagyok, ugyebár a 12. heti UH óta nem voltam orvosnál. Azóta a rosszullétek is elmúltak, mozogni még nem érzem, tehát semmi jel... Ezer évnek tűnik, mire megyek a következőre és újra láthatom, hallhatom a szívverését...

Agyban tudom, hogy minden rendben... De mégis, néha elfog az aggodalom... Más is volt így? Nagyon hülye vagyok?



2012. máj. 11. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Dehogyis vagy hülye, én is így voltam ezzel. Alig bírtam kivárni a 12 hetes után a 18 hetest, ami nekem ráadásul áttolódott a 19. hétre. Ott közölték, hogy 32. héten kell mennem legközelebb, akkor egyből az jutott eszembe, hogy hogy bírom ki addig. 2 hét múlva megyünk 4D-re, és már alig várom, számolom a napokat :)
2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Igen, én is így voltam vele. Nehéz volt kivárni az ultrahangokat, pedig magándokihoz jártam,és havonta nézett, úgyhogy olyan nagyon sokat nem is kellett várnom. De tudod, elrepül az idő, és mindig csak azt vettem észre, hogy hoppá megint egy uh, aztán jé megint eljött az uh...mígnem megszületett a lányom. :)

Nagyon elszalad ez az idő, visszagondolva már furcsa is. Élvezd ki minden percét, és ne gondolj rosszra, a következő uh mindjárt itt lesz, és ha majd megmozdul, akkor sokkal jobb lesz, hiszen érezheted őt, hogy tényleg ott van! :)

2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen birom,ilyenkor lassan megy az idö...:(!Meg 3 het a következöig es egy örökkevalosagnak tünik. 30 hkm
2012. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ém még a 2-nál is nehezen bírtam, még akkor is, amikor előbb mozgott, mint az első baba. Tudod, aggódsz, félsz, jó látni a kisbabádat h minden oké, egyfajta "büszkeség" tölt el-ez bizonyos határokon belül nem baj, sokan vagyunk ezzel így :)))
2012. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy ilyen ritkán mentek UH-ra? Nekünk a kötelezőkön kívűl havonta van egy.
2012. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia én nagyon nehezen bírom, bár kicsit jobb mióta érzem mocorogni a picúrt(15.hét vége óta) ráadásul nekem a dokim a 12.heti UH után csak a 20.hétre mondta hogy újra lesz a 18.ra nem, de legalább már csak 2 hét van hátra addig:)

18hkm

2012. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én sztk-ba járok ,voltam 5 és hét hetesen. Majd 12 hetes genetikain. Mikor vittek a dokinak az eredményt megigérte, hogy 16-17 hetesen megnézi fiú e vagy lány. Tegnap voltam terhesgondozáson és nem is kellett szólnom ,emlékezett mit igért. Majd kiderült,hogy a gépbe se vitte be ,hogy Uh-n megnézett,szóval nem számoltatta el,pedig vagy min.5 percig nézte. Sajnos nem derül ki a neme,de 2 hét múlva kell mennem a 19 hetes genetikaira és talán ott kiderül.Itt is úgy van ,hogy havonta mikor terhesgondozásra kell menni akkor van Uh is.

Amúgy ismerős érzés,mert én is aggódtam minden nap,hogy rendben van e a pici. Ezért vettem használtan egy szívhangfigyelőt. Nagyon jó hallgatni és megnyugtat,hogy rendben van a picikénk.

17hkm

2012. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mi az a terhesgondozás? Én csak a kötelező UH-okra járok és a védőnőhöz + 20 hetesen voltam 1x nőgyógyásznál.
2012. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Az "elején" én i többször voltam, pont azért tűnik hosszúnak... :-S

6 hetesen először, rá egy hétre visszahívtak, 8 hetesen magánorvosnál, 11 hetesen a 12. hetin - mivel elszámolták, én hiába szóltam - utána 12+5 hetesen.

Azóta nem voltam persze és a magánorvosnál is úgy jöttek ki az időpontok, hogy még mindig másfél hét van addig...

Szóval igazából két hete nem láttam, de még majdnem két hétig nem is fogom... Nekem már ez is hosszú idő.

Magándokihoz mindig a kötelezők után megyek, legközelebb az AFP eredménnyel. Utána megint gyorsan itt lesz a 18-20. heti genetikai. de utána megint jó pár hét...

Ez már fanatizmus? ;-)

2012. máj. 11. 15:16
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A terhesgondozás nálunk sem ilyen, mint ahogy írja az egyik válaszoló.

Sztem az az, amikor a védőnőhöz jön havonta egyszer a nőgyógyász...

Nálunk pl ott semmi sem történik. Megkérdezi, van-e a panasz, ha nincs, pecsétel és viszlát.

2012. máj. 11. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!