Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Költözés után melyik védőnőhöz...

Költözés után melyik védőnőhöz, körzeti nőgyógyászhoz fogok tartozni? (bővebben)

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok. Most költözünk el férjemmel a városból, de nem tudom, hogy mostantól hogyan lesznek a vizsgálatok, ill. hogyan lesz védőnőm, mert a bejelentett lakcímünk a régi maradna, az új helyre nem lehet bejelentkeznünk. Nem utazhatunk mindig több száz km-t a vizsgálatok miatt! Hogyan lehet ezt megoldani?

2012. júl. 22. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy életvitelszerűen hol laktok. Ebben az esetben mindegy, hogy a lakcímkártyádon mi szerepel.
2012. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan "bizonyítom be", hogy én életvitelszerűen tényleg abban a városban lakom? Albérleti szerződéssel? :D
2012. júl. 22. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit bizonyítani. Mi éppen költözésben voltunk, amikor terhes voltam. Az új helyre jártam az elejétől. Mondtam a védőnőnek, hogy mi a helyzet, nem kellett semmit bizonyítanom neki. Persze a papírokra az eredeti lakcímem volt írva, de senkit nem érdekelt, hogy miért oda járok, ahova.
2012. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nem kell bizonyítani. Én is így vagyok. Van a lakcímkártyámon egy cím, de máshol lakom és nem szeretnék tartózkodási címet bejelentetni. Így elmentem az új védőnőhöz, ahhoz, ahova a tényleges életvitelszerű címem szerint tartozok, aki aláíratott velem egy nyilatkozatot, hogy itt lakom és így ő is foglalkozik velem és majd a gyerekorvos is a babával. Ennyi :) Jó babavárást
2012. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen a válaszokat! Remélem minden rendben megy majd nekünk is. Nem szeretem mikor kötözködnek a dokik...
2012. júl. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!