Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Költözés után melyik védőnőhöz, körzeti nőgyógyászhoz fogok tartozni? (bővebben)

20 hetes terhes vagyok. Most költözünk el férjemmel a városból, de nem tudom, hogy mostantól hogyan lesznek a vizsgálatok, ill. hogyan lesz védőnőm, mert a bejelentett lakcímünk a régi maradna, az új helyre nem lehet bejelentkeznünk. Nem utazhatunk mindig több száz km-t a vizsgálatok miatt! Hogyan lehet ezt megoldani?

Keress kérdéseket hasonló témákban: védőnő, terhesgondozás, nőgyógyász, költözés, lakcím, terhesség

2012. júl. 22. 18:34  Privát üzenet  

A válaszok
Az a lényeg, hogy életvitelszerűen hol laktok. Ebben az esetben mindegy, hogy a lakcímkártyádon mi szerepel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. júl. 22. 18:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És akkor hogyan "bizonyítom be", hogy én életvitelszerűen tényleg abban a városban lakom? Albérleti szerződéssel? :D

# 2/5Időpont 2012. júl. 22. 18:52 Privát üzenet
Nem kell semmit bizonyítani. Mi éppen költözésben voltunk, amikor terhes voltam. Az új helyre jártam az elejétől. Mondtam a védőnőnek, hogy mi a helyzet, nem kellett semmit bizonyítanom neki. Persze a papírokra az eredeti lakcímem volt írva, de senkit nem érdekelt, hogy miért oda járok, ahova.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2012. júl. 22. 18:57 Privát üzenet
Szia, nem kell bizonyítani. Én is így vagyok. Van a lakcímkártyámon egy cím, de máshol lakom és nem szeretnék tartózkodási címet bejelentetni. Így elmentem az új védőnőhöz, ahhoz, ahova a tényleges életvitelszerű címem szerint tartozok, aki aláíratott velem egy nyilatkozatot, hogy itt lakom és így ő is foglalkozik velem és majd a gyerekorvos is a babával. Ennyi :) Jó babavárást

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. júl. 22. 19:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oké, köszi szépen a válaszokat! Remélem minden rendben megy majd nekünk is. Nem szeretem mikor kötözködnek a dokik...

# 5/5Időpont 2012. júl. 22. 19:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Két csíkos terhességi teszt után mi a következő lépés? Kb.5 hetes terhes lehetek. Mikortól vagyok védett a munkahelyemen? Mikor kell a védőnőhöz, nőgyógyászhoz menni?
A 12 hetes UH és laborvizsgálatok előtt vagy után kell a nőgyógyászhoz menni, ha már 8 hetesen voltam nála, és ő a védőnőhöz irányított, akitől kaptam kiskönyvet és beutalókat?
Előbb nőgyógyászhoz menjek vagy védőnőhöz? 12 hetes, 0 napos vagyok.
10 hetes terhes vagyok, fel kell keresnem a háziorvost is vagy elég ha csak a nőgyógyászhoz és védőnőhöz járok?
Debrecenbe járok magán nőgyógyászhoz, ilyenkor védőnőhöz nekem kell jelentkezni?
Tudom, hogy már sok az ilyen kérdés. Vannak itt győri kismamák akik az oltás mellett vannak és oltattak? Én még vacillálok, de már egyre inkább az oltás mellett vagyok. Jövő...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!