Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi van, ha nem megyek el...

Mi van, ha nem megyek el genetikai tanácsadásra (AFP eredmény)?

Figyelt kérdés
Az AFP Mom értékem 0.87 lett. A lelet szerint a referencia érték 0.8-2,5. Mikor betelefonáltam a kórházba a leletért, az asszisztens csak annyit mondott, hogy alacsony lett, ezért adott időpontot tanácsadásra és azt mondta, el kell menni Pestre is az I-es klinikára. Tegnap mentem be a leletért, akkor tudtam meg a pontos értéket. Egyébként magánorvoshoz járok, csütörtökön megyek a magánrendelésre. Felhívtam a dokimat, azt mondta, nem kell aggódnom az AFP miatt, majd csinál uh-t. 20 hetes vagyok. Ha ezen az uh-n minden rendben lesz, arra gondoltam, nem megyek el a tanácsadásra (minek, hogy a frászt hozzák rám a semmiért?) és nem autózom 70 km-t Pestre, hogy ott közöljék ugyanazt, amit a dokim a magánrendelésen fog... Amniot úgyis visszautasítanám. Különben sem értem, minek küldözget egy nővér, ha az értékem beleesik a normálisba és nem is ő a kezelőorvosom????
2014. febr. 26. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én is úgy gondolom, hogy felesleges elmenned, a magánorvos - ha lelkiismeretes - tetőtől talpig átnézi a babát (tud nézni gyomor és hólyag telítettséget ami alapján kizárja az idegcsőzáródást, stb). Ha ő a genetikai UH alapján azt mondja, hogy egészséges a baba, akkor felesleges további kivizsgálásokat vállalni. az afp az esetek jó nagy százalékában (nem tudom a pontos számot de úgy olvastam 50-60% körül) nem ad megbízható, releváns eredményt.
2014. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én sem mennék, mondjuk én még AFP-re sem mentem. :)
2014. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez tetszik. :D :D És nem nézett csúnyán az orvos, mert nem mentél el AFP-re? Következő gyereknél már én sem akarok, semmi értelmét nem látom...
2014. febr. 26. 14:00
 4/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, fizetős teszten sem voltam. Így is vissza lehet utasítani az AFP-t?
2014. febr. 26. 14:01
 5/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem azt kell végiggondolni, hogy mi van, ha nem egészséges a gyereked. Ha elfogadod minden esetben, akkor nem érdemes plusz vizsgálatra menni. Ha nem, akkor lehet hogy érdemes utánajárni. Nem ijesztgetésből mondom. A rossz AFP jelezhet valami - igaz, nagyon kis százalékban. Van olyan, amit nem látnak UH-on. Szerintem beszélj a dokiddal, beszéljétek meg, ő mit javasol.
2014. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ha már voltál AFP-n mit akarsz rajta visszautasítani? :)
2014. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2-e vagyok, nekem az orvos mondta, hogy ne menjek, mert felesleges. Kombinált teszten voltam, így nyugodt voltam.
2014. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most már semmit nem akarok az AFP-n visszautasítani, hiszen túl vagyok rajta. Írtam fentebb, hogy a következő gyereknél gondolkozom, hogy nem megyek el erre az orvosom szerint is fölösleges vizsgálatra.
2014. febr. 26. 14:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia, annak idején én írtam ki olyan kérdést, mi van ha nem lesz meg az Afp-m, mert lekéstem róla, a vérvételen derült ki, hogy az orvos elfelejtett a papírra pecsétet rakni, így a laborból hazaküldtek, nem csinálták meg az AFP-t.

Kétségbe voltam esve, de a védőnő meg az orvosom is megynyugtatott, hogy nem ér semmit ez a vizsgálat, mert nem pontos, nagy a tévedési aránya, külföldön már nem használják stb.

Úgyhogy ne aggódj az érték miatt, ami amúgysem alacsony, mert benne van a normál mezőben, bízz az orvosodban.

Azóta nekem megszületett a kisfiam, Afp nélkül is egészséges, igaz kombinált teszten voltam az Afp helyett.

Ha az amniot úgyis visszautasítanád, akkor ne foglalkozz az egésszel, jó egészséget nektek!

2014. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

14:23-as válaszoló: de hát pont ezért nem értem, mi a frásznak kell mennem genetikára, ha a referencia érték 0,8 az én értékem pedig 0,87 hiszen ez beleesik még a normál tartományba.

Az előző 16. heti uh-n minden tökéletes volt a gyereken. 28 éves vagyok, sem nálunk, sem az apa családjában semminemű rendellenességről nem tudunk.


Tehát teljesen feleslegesnek érzem két fél napot végigvárni és beletankolni az autóba egy valag pénzt utazni a vizsgálatokra.


Én teljesen nyugodt vagyok a gyerek egészsége felől, ami azt illeti. Ha mondjuk 0,4 lett volna az eredmény, már nem lennék nyugodt, de mivel ez a normál tartományba esik, egyszerűen nem értem, miért küldenek rutinból ide-oda.


Az érdekelne, hogy ha nem megyek el a genetikára és Pestre, mire számíthatok az eü dolgozóktól a továbbiakban, pofavágástól kezdve kevesebb pecsét az anyaságihoz stb. stb...


Ki mit tapasztalt, aki volt esetleg hasonló helyzetben, pl. az az anyuka, aki nem ment el AFP-re? Te csináltattál kombinált tesztet előtte és úgy nem mentél el vagy semmilyet nem csináltattál?

2014. febr. 26. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!