Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tapasztalt kismamák érdekelne...

Szisszi0314 kérdése:

Tapasztalt kismamák érdekelne hogy nektek is kellett Vas, magnézium és D-vitamin?

Figyelt kérdés
Kedves Kismamák. Voltam a nőgyógyászomnál most vagyunk 25hetesek. Azt mondta a dokim hogy szednem kell vasat (maltofer) megnéziumot (magneB6) és kellene D-vitamin vigantol csepp formályában. Elevitről leállított! Igazából a magnézium oké. maltofer hát azt mondják a vas nagyon fontos ebben az időszakban a pici miatt is. és a D-vitaminnal miujság? Mert olvastam a vigantolról és azt irja hogy terhesség és szoptatás ideje alatt elővigyázatossággal alkalmazható. Köszönöm előre is a válaszokat. Még az első picimanók lesz és nem vagyok túl jártas ebben.

2014. márc. 7. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is szednem kellett a vigantolt és vasat (én vérszegény voltam). Második terhességnél mondta a doki (egy másikhoz mentem) ,hogy nagyon sürgősen álljak neki szedni,mert ha így folytatódik, a szülés után kell majd vért kapnom, ígyis nagy ampullákban kaptam a vasat szülés előtt.Magnéziumot is ajánlották,hogy a 36ik hétig szedjem!
2014. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

29.hetes vagyok. Ugyanazokat szedem, amit neked kell!

Muszáj a vas a vészes vérszegénység elkerülése végett és a D vitamin is nagyon kell! A magnézium is fontos, tehát nyugodtan szedd be ezeket!!!!!!

2014. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem…és nem volt semmi mellékhatásod a vigantoltól? Neked is napi 1 csepp kellett?

Akkor a vas nagyon fontos, eléggé nyomatékosítottad bennem !

2014. márc. 7. 08:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon megnyugtató amiket írtatok! Én olyan ember vagyok akinek szüksége van több ember megerősítésére mire nekilátok valami bogyót bevenni! Itt meg nem is csak rólam van szó hanem a picimanórol is!
2014. márc. 7. 08:43
 5/14 A kérdező kommentje:
Esetleg valamelyikőtök szedett még pluszba C-vitamint is?
2014. márc. 7. 08:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, ezek mellett még szedek napi 500 mg C vitamint (reggel 250mg és este 250mg) és még minden másnap 1 szem Elevitet is szedek :)


Ezek mellet is egy ici-picit vérszegény vagyok, de nem romlik az érték, hanem szinten van!

2014. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Eddig még nem tapasztaltam semmilyen mellékhatását a vigantolnak, de én étkezés után szedtem, akkor nem irritálja a gyomrot.

Nekem is napi 1 cseppet kellett szedni!


A vas a legfontosabb!

2014. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké…akkor valahogy beosztom egy napra a vigantolt…a magnéziumot a c-vitamint és a vasat. tyűűha ez aztán nem semmi…van olyan amit egyszerre nem szedhetek be valamivel? Szerintetek hogyan osszam be?
2014. márc. 7. 09:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Az nagyon fontos, hogy a vasat és a magnéziumot nem szabad együtt szedni, mert egymás hatását közömbösítik.


Én úgy szedem, hogy reggel beszedem a vasat a C vitaminnal reggeli után,(a vas jobban felszívódik ha C vitaminnal szeded be) meg az elevitet is, aztán 11 körül beveszem a magnéziumot.

Ebéd után vagy ha hazaérek meló után beszedem a D vitamint, és este még egy magnéziumot kapok be és C vitamint.

2014. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A vas és magnézium bevétele között minimum 2 órának kell eltelnie!
2014. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!