Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatti (migrénes? )...

Terhesség alatti (migrénes? ) fejfájásra. Mi lehet megoldás?

Figyelt kérdés
A párom migrénes. Szed rá gyógyszert, már nem is szédül, de a feje gyakran fáj, hol migrén miatt, hol időjárás változás, hol egyéb... Panadolt szed rá, de ez nem igazán használ. Ami úgy-ahogy megoldás a 2db panadol Cola-val. erősebb gyógyszert nem mer bevenni, mert szerinte árt a babának, bár szerintem a Cola is árt... Mit tanácsoltok? Mit vehet be? Mit nem?

2014. júl. 4. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem migrénre szokott használni, ha borsmentaolajjal bedörzsölöm ott, ahol fáj, ez rendesen lejegeli. 1-2 csepp elég belőle.


Illetve nekem van jégakku a fagyasztóban ilyen esetekre. Becsavarom egy kisebb törölközőbe, és odaszorítom a fájó területre. Segít, ha ilyenkor nem mozgatom a fejem.


Egyébként én úgy tudom, hogy algopyrint is lehet bevenni

2014. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességem első négy hónapja egy összefüggő migrén volt, előfordult, hogy egy hétig itthon voltam, mert még a vizet is kihánytam :( Nekem a nőgyógyászom és a védőnőm is az Algopyrint engedélyezte, azt mondták, hogy inkább gyógyszer, mint hogy szenvedjek, az a babának se tesz jót. (szülés után a kórházban is Algopyrint adtak annak aki fájdalomcsillapítót kért)

Szóval inkább Algopyrin, a Panadol nekem se ér semmit, erősebbet azért ne vegyen be. Én is kólával szedtem a gyógyszert, semmi baja nem lett a babámnak.

Amit még tudtok tenni, de gondolom már betéve tudjátok: hideg vizes zsepi a homlokra, lesötétített szoba, teljes csönd és úgy feküdni, hogy a feje meg legyen támasztva, ne kelljen tartania.

Kitartást és jobbulást a párodnak! És jó babázást!!!

2014. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is migrénes voltam terhességem alatt, akkor nekem a Mexalen-t javasolta a dokim. Recept nélkül is kapható, nem drága, viszont nagyon hatásos. Azóta is azt használja az egész család.
2014. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem érdekes módon épp a panadol az egyetlen, ami használ migrénkor, de az is csak akkor, ha rögtön az első jelek észlelésekor beveszem - én ilyen fényes csillagpontokat szoktam látni, aztán elhomályosodik az a terület, ahová fókuszálnék a szememmel - na ilyenkor azonnal két pohár víz (!!), egy panadol, és ha nem rosszabbodik, akkor egy kis kaja. Azt tapasztaltam, hogy ilyenkor, ha nem jön a hányingeres rész, jót tesz egy kis szénhidrát, előbb gyors, aztán lassú felszívódású (egy falat csoki, majd valami normálisabb kajából is egy kevés) - lehet hogy a vércukorszint jobban ingadozik terhesen mint amúgy.

De mindenképpen egy fél liter folyadékot le kell lökni, az van hogy magában is enyhíti. És igen, csukott szemmel feküdni, esetleg ha megteheti, aludjon egyet, nekem az nagyon jól szokott esni (bár így két gyerekkel már nehezebben kivitelezhető).

2014. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia.nekem is fájt minden nap a fejem.nem vérszegèny? èn mióta a vérképzőt szedem azóta nem fáj
2014. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Migrénes vagyok én, bár terhesség alatt szerencsére csak 1x jött elő, de akkor brutál volt: hányás, szédülés, kettőslátás minden ami belefér. Én akkor algopyrin injekciót kaptam. Sajnos qarelint nem lehet szedni terhesség alatt, de algopyrin+nospa+kávé segít.
2014. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is migrénes voltam terhesen ben-u-ron-kaptam,de orvosi javaslatra szedtem milgammát is.
2014. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!