Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 14 hetes kismama vagyok....

14 hetes kismama vagyok. AFP-re a 16. héten kell menni? Én úgy tudom, hogy igen. Viszont júl.1-től eltörölték. Esetleg választható költségesen a vizsgálat, úgy mint a 12. heti genetikai vérvétel?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat tudnátok mondani, hogy mennyire megbízható ez a vizsgálat? Érdemes megcsináltatni? A nagy változások után most ki ad beutalót rá?

2014. júl. 20. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy azáltal, hogy eltörölték, ott milyen szabályok léptek életbe, hogy miként néz ez ki a gyakorlatban.

De ha már nem csinálják és neked sem kell menned, akkor azt ajánlom, hogy nehogy még pénzt is adj ki érte! Nagyon megbízhatatlan egy vizsgálat! Sokaknak fals eredményt adott, aztán meg teljesen egészséges babákat szültek. Nekem is rossz volt az értékem anno a fiammal, pedig az ég világon semmilyen baja sincsen.

2014. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen felesleges megcsináltatni,nem véletlen törölték el.
2014. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tavaly voltam terhes, az orvosom már akkor se adott beutalót rá, mivel csináltattam kombinált tesztet, meg fizetős 18. Heti ultrahangot. Szerinte egy értelmetlen vizsgálat.
2014. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Végre eltörölték!!! :D Én is azt mondom, mint a többiek, egy teljesen értelmetlen vizsgálat! Már szinte sehol nem használják, csak nálunk maradt meg riogatásnak. Nekem is annó többen is mondták, köztük a védőnőm, hogyha rossz eredményem lesz, ne ijedjek meg, mert borzalmasan bizonytalan. Sokszor mutat bajt amikor nincs! Úgyhogy én is azt mondom, eszedbe ne jusson pénzt adni érte! :) De szerintem nem is lehet kérni éppen emiatt. Ha jól emlékszem valami olyasmit olvastam róla, hogy nagyon pontos időben kéne levenni a vért, hogy eléggé biztos eredményt adjon, de ritkán tudja az ember, hogy pontosan mikor is történt a megtermékenyülés. Néhány nap pedig sokat jelent a vizsgálat eredményében!
2014. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én is pont beleestem ebbe a kategóriába, nekem a multheten megcsinálták, mert azt mondta az orvosom hogy Augusztus 15-ig van "türelmi idő", addig megcsinálják annak akinek kell. Addig még fizeti a tb.
2014. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem kellett már elmennem a vérvételre. Megszüntették egész Európában. Nagyon fals eredményeket adott és szegény kismamik tök feleslegesen aggódtak miatta. Én nagyon örülök, hogy pont úgy töltöttem be akkor a 16.hetet, hogy eltörölték:)

Üdv: 19 hkm

2014. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem július 1. után csinálták, de mikor mondtam, hogy elnézést, késtem - kb.3 napot :P - akkor majdnem lecseszett az admin aki felvette a vérvételhez az adataimat, mikor mondtam hogy úgy tudom, eltörölték, azt se tudta miről beszélek, kerek perec letagadta.Amúgy egyedül a védőnőmet érdekelte, még az uh-on a dokit se.
2014. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges megcsináltatni. Ha tehettem volna én se mentem volna el. :D


40+0 hkm

2014. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy már nem kötelező menned! Egy nagyon felesleges vizsgálat! De ha mindenképpen költségesen akarsz vizsgálatot választani, akkor a kombinált vizsgálatot csináltasd meg. Amúgyis az AFP azért is volt tök felesleges, mert ha van valami rendellenesség, azt az uh úgyis kimutatja! Meg ha valakinek rossz lett az AFP eredménye azt is ugyanúgy uh-ra küldték! Tehát elég szerintem ha a 12 hetes kötelező uh-ra mész! Ott úgyis mindent megnéznek.
2014. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok...Bocsi elírtam! :) Nem 12-t akartam írni hanem 18-at! Mégegyszer bocsiii...:D 31 hkm
2014. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!