Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csináljak? A dokinál...

Mit csináljak? A dokinál mindig magas a vérnyomásom 160-180 és minden áron gyógyszert akar felírni, pedig amúgy normális a vérnyomásom.

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Mindenhol máshol normális a vérnyomásom, otthon meg inkább alacsony. Mit csináljak, hogy elfogadja, hogy csak fehérköpeny szindróma miatt magas a vérnyomásom? Hagyjam, hogy felírja csak ne szedjem vagy mit tegyek?
2014. aug. 26. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ennyivel már a kórházban feküdnél, és nem csak gyógyszereket írogatnának.
2014. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetessél fel 24 órás vérnyomás mérőt, és abból rögtön kiderül hogy mi a helyzet.

Egy pici szerkezet ami 15 percenként méri a vérnyomásod és a memóriájába eltárolja, másnap a doki végig tudja nézni.

2014. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A második is hasonlót írt mint amit én tanácsolnék...Szóval szerintem beszéld meg a dokival,hogy néhány napig (ameddig ő mondja) naponta többször megméred a vérnyomásod és erről naplót vezetsz,mert csak nála ugrik ki az értéked stb. Ha belemegy csináld ezt, de ha ő továbbra is gyógyszert javasol,akkor kezd el szedni,mert a magas vérnyomással nem szabad viccelni! Többet ártanál a babádnak, ha nem tartanád be azt amit a doki mond! Ahogy elkezded szedni a gyógyszert úgyis figyelemmel kell kísérnie, hogy használ-e vagy másikat kéne felírnia!
2014. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a védőnőddel pedig gyakrabban ellenőriztesd a vizeleted, nehogy fehérje jelenjen meg benne!!!
2014. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

huh, hát nálunk már 140-es értéknél 24 orás készüléket tesznek fel, és ha tartosan annyi, akkor be is fektetnek.

én ilyen érték mellett biztos, hogy szedném azt, amit felir.

2014. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már voltam kardiológián, volt 24 órás mérő is rajtam 2* az utóbbi fél évben és mindezek után a doki nem akar hinni sem nekem sem a kollégáinak, ragaszkodik a gyógyszerhez.

A kardiológus szerint azzal többet ártanék, ha az amúgy 100-as vérnyomásomra gyógyszert szednék, de a nőgyógyász közölte velem, hogy ő magasról tesz rá, hogy máshol milyen a vérnyomásom, neki csak az számít, hogy nála mennyi...

2014. aug. 26. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Az utóbbi fél évben mérték a vérnyomásod, és a terhesség alatt is-mert az hogy előtte normális volt, sajnos közben is megemelkedhet.
2014. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

28 hetes terhes vagyok, az utolsó 24 órás mérő 2 hete volt rajtam, a dokim meg sem nézte az eredményét, mert az nem számít, csak az, hogy a terhesgondozáson mit mér.

Lassan ott tartok, hogy zokogva indulok el az sztk-ba mert már rettegek, hogy megint magas lesz a vérnyomásom, amivel persze úgy felhergelem magam, hogy magas lesz.

A védőnő is méri, ő meg azért pánikol, mert a legutóbb csak 95 volt és ez meg nagyon alacsony szerinte.

2014. aug. 26. 12:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt a második terhességem során,rajtam is 2*volt a mérőa dokim annak hitt az otthoni méréseimnek nem.ha jó amit a 24 órás mutat és te is jó eredményeket mérsz,én nem szedném be a gyógyszert,keresnék másik dokit.
2014. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itthon mértem magamnak, papírt vezettem róla dátummal, aláírással. Az én orvosom elhitte, hogy csak nála magas, látta a védőnői eredményeket, a háziorvosit, és mivel terhesség előtt is jártam hozzá, és akkor is látta rajtam, hogy ideges vagyok, ezért nem csesztetett többet a gyógyszerrel, de a papirhoz ragaszkodott.
2014. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!