Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magán nőgyógyász mellett kell...

Magán nőgyógyász mellett kell még járni az SZTK-ba sima szakrendelésre a kis könyves pecsétek miatt? -Debrecen-

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 13:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Itt mindegy hova mész (Kisvárda),sem sztk-ban sem magánban nem pecsétel az orvos.Hanem a védőnőknél heti 1x van terhesgondozás,ekkor a védőnő az ambuláns lapokról bemásolja az eredményeket a kiskönyvbe,és az sztkból eljön egy orvos és lelkesen pecsétel.
2014. aug. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én is csak a támogatás miatt kérdezem. 2009ben még mindkét helyre mennem kellett, most húzós lenne megint megoldani.

Na de majd kiderül

2014. aug. 28. 07:47
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell két helyre menni. Nőgyógyász tekintetében szabad orvosválasztás van. Magánban és TB rendszerben is ugyanolyan orvos, ugyanaz a végzettsége, képzettsége.

Kérd a pecsétet és a bejegyzést a kiskönyvbe minden alkalommal, amikor terhesgondozáson vagy, és azt el kell, hogy fogadják, hiszen egy szakmáját gyakorolni jogosult orvos terhesgondozásban részesített.

Én a terhességem alatt egyszer sem voltam sztk-ban nőgyógyásznál. Viszont mindenki, aki részt vett a terhesgondozásban, bejegyzett, pecsételt. Mikor az orvosnál voltam, akkor ő, amikor a védőnőnél, akkor ő, amikor a háziorvosnál, akkor ő.

2014. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én debreceni vagyok és most járok terhesgondozásra. Járok az OTI-ba, mert ott van a körzeti nőgyógyász, illetve a védőnői tanácsadás. Minden körzetnek máskor van. Kapsz időpontot, első a labor (vizelet mindig, vérvétel, amikor kell), utána a védőnő megméri a súlyodat, vérnyomásodat, beírja a kiskönyvbe, ha voltál vizsgálaton és beviszi a dokihoz a kiskönyvedet. Miután a doki behív megnézi a szívhangot, váltasz vele pár szót, ad szórólapokat, nekem mást nem csinált, mert van magánorvosom. Illetve még ő adja a beutalót az elején a belgyógyászatra, vérvételekre, nekem a diabetológiára. Ezen kívül minden mást a magándoki csinál, de ő elmondta, hogy nem tud nekem beutalókat adni, mert azt a körzetes intézi, illetve a kiskönyvembe sem írt még egyszer sem, holott mindig megnézi, illetve, amikor a Klinikára megyek hozzá, akkor ott is egyből azt kérik el, ugyhogy tuti, hogy kell a kiskönyv. A magándokinak mindig adok pénzt, az OTI-ba még egyszer sem adtam, nem is fogok, már az elején tisztáztuk, hogy van fogadott orvosom. Tavaly szült két ismerősöm, ők is ezt csinálták végig, ugyhogy én ezt tudom neked mondani a jelenlegi debreceni helyzetről :)Egyébként most nyáron ugy tudom, hogy változott a rendszer, de erről nem tudok sokat, a védőnőm sem tudott még pontosabbat mondani, mert a gyakorlatban még nem alakult ki. Szerintem hülyeség 2 felé járni, de ez van. Ja és az igazolást a Terhességi gyermekágyi segélyhez, szülés utáni pénzhez, adókedvezményhez a körzetes adja ki. Könnyű terhességet neked :)

2014. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

kedves utolsó


ki a magánorvosod? az enyém is a klinikán van. hülyeségnek tartom h 2 fele kell menni főleg munka és másik gyerek mellett de persze megoldom

2014. aug. 28. 16:36
 16/22 anonim ***** válasza:
Dr Török Olgához járok, nagyon rendes, meg vagyok vele elégedve. Én is hülyeségnek tartom, hogy 2 fele kell menni,én is azzal kezdtem az OTI-ban, hogy van fogadott orvosom, de ennek ellenére menni kellett.Én is munka mellett jártam, oda is lett a szabadságom java része, de nem tudok mit csinálni.
2014. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nekem pedig Török Péter :-) hát ha ez van akkor majd én is ugy intézem a dolgokat ahogy előírják
2014. aug. 28. 18:20
 18/22 anonim ***** válasza:
Annyi pénzért amennyit kérnek a magánorvosok, el ne felejtsék már a pecsétet és a beírásokat! Ragaszkodj hozzá hogy töltse ki minden alkapommal.
2014. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia, 13-as vagyok.

Változatlanul úgy vélem, hogy a kiskönyvbe való bejegyzés miatt nem kell két helyre menni.

Itt az aktuális szabályozás a várandósgondozásról (a közlöny 4937. oldalától):

[link]

Ebben szülész-nőgyógyász szakorvost említ, nem tesz megkülönböztetést a tekintetben, hogy az magán, vagy OEP szerződött praxist vezet-e.

(Viszont egyelőre laborra és más OEP-finanszírozott vizsgálatokra csak OEP-szerződött orvos adhat beutalót, szóval ha a magánorvosod nincs egyidejűleg kórházban vagy más állami eü. intézményben alkalmazva, e miatt mégiscsak el kell zarándokolni a kerületihez - bár sok helyen ezt a védőnőn keresztül megoldják. De a kiskönyvbe való bejegyzéshez NEM kell a körzetibe menni.)

Itt konkrétan le is van írva (az oldalt kissé legörgetve a "Terhesgondozás jogi szabályozása" rész alatt találod):

[link]

Az Államkincstár tájékoztatója:

[link]

E szerint a támogatásért 4 alkalommal részt kell venni a terhesgondozáson, ennél részletesebben nem szabályozza.

És végül itt nagyon szépen, érthetően leírják:

[link]


Nyugalmas, szép babavárást :).

2014. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Csupán az a gond a fenti hivatkozásokkal kapcsolatban, hogy az emlegetett új terhesgondozási kiskönyv még nem készült el, legalábbis július elején, nálunk a védőnőknek még fogalmuk sem volt arról, hogy hogy fog kinézni, feltételezem, hogy azóta sem sokat változott a helyzet (a nyár uborkaszezon :-)). Az én terhesgondozásom éppen július elején kezdődött, a védőnőm azt mondta, mivel semmi információjuk nincs az új terhesgondozásról (azt leszámítva, hogy nem lesz kötelező az AFP...), a régi rendszer szerint fog történni a terhesgondozás. Ahogy "figyelem" a folyamatot az az érzésem, hogy az sztk-s és magándokik is a régi rendszer szerint dolgoznak: nekem senki sem csinált "kockázat besorolást", a magándokim elküld az sztk-ba a kötelező UH-kra....Szerintem 1,5-2 év, mire ez az új rendszer kiforrja magát és "a várandósok gondozási kiskönyvébe eleve be lesz fűzve egy az időszakos vizsgálatokhoz szükséges beutaló, így a gondozásért felelős személy egyszerűen kitépi a kiskönyvből a beutalót, így vége lesz a mai áldatlan állapotoknak." Ez egyelőre csak egy szép álom :)

. A kérdező által feltett kérdésben (OKOSAN!) szerepel az adott város, ugyanis egymástól 30-50 km-re található városokban is homlokegyenest eltérő szokások uralkodnak, az egyik kórházban/városban minden elfogadott, mindenen könnyedén túlteszik magukat az orvosok, védőnők, míg egy másik, hozzá közeli városban, kórházban óriási cirkuszt csinálnak akárcsak egy apró, jelentéktelen beutaló aláírásából ....KÁOSZ.

Node röviden: Székesfehérváron (Tőlem :D) megkövetelik azt, hogy a kötelező UH-kat sztk-s rendelésen csináltassam meg....

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de második gyermekemet várom és bár még a félidőn sem vagyok túl, de már most elegem van ebből a "majd a védőnő...", "majd a szülész-nőgyógyász", "majd a "háziorvos" jellegű egymásra mutogatásból.

2014. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!